Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon utálom az iskolát mit...

Nagyon utálom az iskolát mit tegyek?

Figyelt kérdés
Iskolaundorom van,semmi kedvem menni. Szünetet akarok. Nincs kedvem tanulni,hagyjanak már. Stresszel ez az egész túl sok órám van és ezek mellé túl sokat kell tanulni :S Nincs nyugodt családi fészek itthon se,hogy legalább lenyugodjak. Hétvégén is tanulni kell és nagyon unom. Mit csináljak?18/L
2013. nov. 10. 12:37
 1/9 anonim válasza:
Mennyi idő van még hátra az érettségiig?
2013. nov. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Válasz: menekülj!


Ha ezt érzed, akkor azonnal menekülnöd kell. Sokan lusták iskolába járni, ez természetes dolog, de ilyen kérdést nem tesznek fel, főleg nem 18 évesen, szóval gondolom neked komolyabb gondjaid vannak.


18 évesen már bőven a korban vagy, felnőtt, felelős döntéseket kell hoznod a jövőddel kapcsolatban, azaz azt kell kitalálnod, hogy hogyan fejleszted magad tudás, tapasztalat és anyagiak tekintetében. Fejlesztened kell magad. Amennyiben jelenleg nem ez az állapot, hanem pont azt érzed, hogy üldözött vagy, és visszafelé fejlődsz, akkor lógj egy napot, és töltsd el hasznosan. Ülj le egy teázóba, vigyél magaddal egy nagy füzetet vagy egy laptopot, és írd össze az eddigi életed, meg azt, hogy később hogyan tervezed. Készíts pontos stratégiát, minden tekintetben, még pénzügyileg is. Ezt vitasd meg más, tapasztaltabb emberekkel is, hogy a hibákat kiszűrjétek. Bízz mások tapasztalatában, ha kell, mert más lehetőséged nincs.


Ha meg van a stratégiád, akkor jobban fogod látni, mit kell tenned. Ha kell, menekülj! Én azt tettem, 18 évesen már elköltöztem otthonról, és az azóta eltelt 2 év mindent megváltoztatott. Sok tekintetben már érett felnőtt, dolgozó férfi lettem, és ez alatt a 2 év alatt annyit fejlődtem, mint amennyit otthon soha nem fejlődtem volna. Tehát ha nincs más megoldás, menekülj, ha kell külföldre. Ugyanakkor ha a céljaid eléréséhez ki kell állnod a kellemetlenségeket, akkor bizony álld ki őket.


20/F

2013. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elég céltalan az életem valóban. Nem tudok döntéseket hozni blabla.
2013. nov. 10. 12:53
 4/9 anonim ***** válasza:
blabla?
2013. nov. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Azért érettségi nélkül nehéz bármit is kezdeni ma Magyarországon, ha még nincs érettségid, addig bírd ki, utána meg hagyhatod a fenébe a sulit
2013. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Azért érettségi nélkül nehéz bármit is kezdeni ma Magyarországon, ha még nincs érettségid, addig bírd ki, utána meg hagyhatod a fenébe a sulit"


Érettségivel sem, sőt diplomával sem lehet mit kezdeni, esetleg éknek használhatod őket. Szaktudás, szakmai elhivatottság, fejlődni vágyás, érdeklődés és szenvedély nélkül ma Magyarországon legfeljebb éhbért kapsz.

2013. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de akkor mit csináljak?
2013. nov. 10. 13:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel szeretnél foglalkozni? Mit csinálnál szívesen az iskola helyett? Mit tanulnál szívesebben? Ezek a kérdések. Pontosan ilyen kérdéseket kell magadnak feltenned, rögzítened, és így körvonalazódhat egy stratégia.
2013. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem tudom,semmit se tudok. Komolyan.
2013. nov. 10. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!