Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy siket ember,...

Szerintetek egy siket ember, hogy tud zongorázni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy buta kérdés...tudom hogy látja a kottát meg minden, de mégsem hallja a zenét közben. Szóval ez hogy van? Honnan tudja, hogy akkor jó-e? Ugyanez mondjuk ha táncol..mondjuk nem csak úgy magában, hanem mondjuk hip-hop..honnan érzi, hogy jók-e a lépései? Bocsi, hogy butaságot kérdeztem, de nem tudom jól megfogalmazni >.< viszont érdekel

2013. nov. 11. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Anélkül, hogy énekelnéd, dúdolnád vagy bárhogy máshogy adnál ki hangot, nem tudsz felidézni egy dallamot? Elképzelni?

Na, pont ennyi. Simán el tudok képzelni a fejemben egy C - D - C - D - E - E szólamot, ahogyan ők is. Sok gyakorlással sokkal komplexebbeket is.

2013. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdező: ez nem balgaság egyáltalán. Nézd csak Beethoven-t. Ő is benti szólamokra utalt többször is. Manapság pedig jó sok hallókészülék is van már, így ez is megkönnyítheti a dolgokat.
2013. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Erős a vibrációs érzékük, ezért akkor is megtanulhatnak zongorázni, táncolni, ha így születtek. A zene mindenkié.
2013. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönööm:)
2013. nov. 11. 22:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Beethoven azért tudott utána is zenét szerezni, mert volt több tíz év tapasztalata, úgy élte le élete nagy részét, hogy zenélt. Aki születésétől kezdve nem hall, ott nem lehet megtanítani. Akinek azt jelenti a zongorázás, hogy jó időben jó billentyűt lenyomni, arra be lehet tanítani, de elengedhetetlen, hogy hallja is magát, és úgy vigyen bele bármit is. Ez olyan, mint hogy egy vak ember tud-e focizni. Végülis tud jó nagyot rúgni egy bőr labdába, ha sokszor gyakorol és elmagyarázzák hogy hogy rúgja, akkor még egyenesen is megtanul rúgni, de ugye nem ott kezdődik a foci, hogy a labda meg a láb összetalálkozik. Ugyanígy a zongoránál is, valódi zenét sajnos nem lehet hallás nélkül
2013. nov. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van vak foci is, (paralimpián is volt) sőt vak festő is van. A siket zenész a kezével ,,hall".
2013. nov. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De én arról beszélek, aki úgy születik.. mindegy, nem megyek bele megint :D
2013. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!