Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy senkit sem...

Miért van az, hogy senkit sem érdeklek, seki sem foglalkozik velem, mindenki magasról tesz rám? Miért ilyen önző, képmutató minden ember?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, senkit nem zavarna, ha meghalnék. Ez kb. annyira érdekelne másokat, mint az életem. Nincsenek olyanok, akiket barátaimnak nevezhetek, senki nem foglalkozik velem. Talán a szüleim egy kicsit, de ők is csak azért, mert a szüleim, és ez a dolguk...

Amúgy az emberek az utcán rám sem néznek, a régebbi sulimból ismert "barátaim" már soha nem keresnek, az egyetemen sem szól hozzám senki, csak ha kell neki valami vagy valamit nem értett az előadásból. Ha valami problémám van, nincs kinek elmondanom, a legtöbb embernek a saját problémája is elég.

Senki nem veszi a fáradságot, hogy rám mosolyogjon, vagy egy jó szót szóljon hozzám, hiába próbálok kedves lenni az emberekkel, már nem megy.


19/F



2013. nov. 11. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, nézd, attól tartok, hogy nem a világban van a hiba, úgy általánosságban, hiszen egy csomó embernek vannak barátai. Miért vagy te különböző? Lehet, hogy okosabb vagy másoknál, és irigyek, ezért utálnak és nem barátkoznak? Vagy te tartod magad az elveidhez, és az igaz életed irritálja őket? Talán kövér vagy, esetleg csúnya vagy ilyesmi? Vagy talán mégis csak benned, valami belső tulajdonságodban van a hiba?


Gondolkozz el ezeken, meg esetleg kereshetnél egy önismereti csoportot, szerintem ott könnyebben rájönnél, hogy mitől van ez az egész, mintha csak őrlődsz magadban és szidod a világot.

2013. nov. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még itt se fog senki foglalkozni veled!
2013. nov. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hoppá! Tévedtem.
2013. nov. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kövér biztosan nem vagyok, inkább sovány. Hogy szép vagyok-e, az ízlés kérdése.

Elveim persze vannak, de semmi különös, nem vagyok ultrakonzervatív keresztény vagy éppen anarchista, ha ilyesmire gondolsz, inkább a visual kei áll hozzám közel. :)

Okosabb vagyok-e másoknál? Hát, erre nem tudnék úgy válaszolni, hogy ne tarts utána nagyképűnek... :)


Tudod, pont az a bajom, hogy sokan bennem látják a hibát. Lehet, hogy így is van, de nem hinném, hogy mások hibátlanok lennének. Én érzékenyebb vagyok az átlagosnál, de nem hiszem, hogy kellemetlen társaság lennék. Én csak azt szeretném, hogy érző, gondolkodó lényként kezeljenek.

2013. nov. 11. 19:17
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Az ember a legtöbb esetben, kívülről keresi önmagát.Másokon keresztül akar visszaigazolást kapni önmagáról.Ezért olyan fontos mások véleménye.

Nem az önzőséggel van a baj.A baj az, hogy nem képes az ember a szeretetre.

Amennyiben el tudod magadat fogadni, és szeretni is tudod magadat, a testedet is beleértve, megváltozik a hozzáállásod .

Nem az fog érdekelni, hogy ki mit gondol.Vagy éppen, hogy ki mennyire foglalkozik veled.Hanem az, hogy te mit gondolsz, és mit szeretnél.Az fog érdekelni, hogy neked mi a jó, és azt is tudni fogod, hogy mi az ami nem jó neked!

Az az önzőség amiről írsz, az már szinte általános, mert senki nem foglalkozik belső világával.Nem szereti önmagát csak védi a benne kialakult világot.

Viszont ha arra törekszel, hogy elfogadd magadat, és szeresd magadat,ez lesz az a pont, ahonnan kiindulhat valódi lényed.Az a lényed ami független mások véleményétől.És lehet önzőnek tűnsz majd te is, de tisztelet és szeretet is lesz benned, mert önmagadat is tiszteled és szereted.

Ez az önzőség minőségileg másabb lesz.

Tehát nem az önzőséggel van a baj.

Megérted és elfogadod az embereket, a tiszteletet megtartod, de nem teszed függővé tőlük magadat.A szabadságot önmagadban fedezted fel.

A problémák, önmagad megértésén keresztül oldódnak meg.

2013. nov. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ebben szenvedtem évekig. Sosem volt barátom,barátnőm csak lengtem tengtem.Amellett,hogy kézilabdáztam de mindig bennem találtak hibát. Ha bántottak elvonultam kisírtam magamat. Nem tudtam sosem még most sem megfejteni,miért taszítom az embereket. Alkalmazkodó voltam,tűrtem sokáig aztán ha elegem volt robbantottam. Kétszer mentem férjhez.Mindkétszer olyan férjet "kaptam" akiket én választhattam férjül. Nagyon szép voltam fiatal koromban,jó alakú /mások szerint/ én sosem voltam elégedett. Sajnos a kisebbik gyermekem épp ilyen. Vannak ugyan barátai,de valahogy csak ideig óráig. Itthon ha megszólal valahogy nekem is borsózik a hátam,valahogy ilyen lehettem én is másokkal szemben. Már a megszólalásom is borzongató volt. Most már nem dolgozom,házasságban élek de magányosan.Egy barátnőm van kb.25 éve de ritkán találkozunk,inkább telefonon beszélünk.

Ezt csak azért írtam le,ezeket az érzéseket csak az tudja aki átéli.Sajna van ilyen is akit egész életében nem tud a környezetük elviselni. Még egy orvos sem tud segíteni!

60/nő

2013. nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberiség érzelmi-szociális színvonala igen alacsony szinten áll. Ennél fogva aki nem bunkó, az az ő szemükben céltábla. Ennyi.
2013. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tök ugyanez van velem is... van pár 'barátom', de velük csak néha beszélgetek tök alap dolgokról, de olyan nincs, hogy el tudjak mondani valamit bárkinek is...teljesen átérzem a helyzetedet! Senkinek nem mondhatom el, hogy mit érzek, vagy hogy mi történt velem, mert egyszerűen senkit nem érdekel...14/L
2013. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon jó amit írtál, így már tudom, hogy nem vagyok egyedül. Nincs senki, akivel megoszthatnám gondolataimat, érzéseimet. Akikkel néha beszélgetek, azokkal is csak néhány aktuális és többnyire érdektelen dologról tudok beszélni.
2013. nov. 20. 16:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, szerintem az előtted szóló 14 éves lánnyal, privin keresztül, érdeklődjetek egymásról, és legalább virtuálisan meg van oldva a problémátok. ;) Én szurkolok nektek. :)
2013. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!