Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kell elmesélni egy...

Hogyan kell elmesélni egy ismerősnek valamit, hogy érdekelje, ne untassam vele?

Figyelt kérdés
Valami velem történt, szokatlanabb eseményt hogyan meséljek el, hogy érdekesen hangozzon, ne érezze azt a másik hogy ezt én most miért is meséltem el neki, meg ne unja magát.
2013. nov. 14. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogyan meséld el? Ahogy történt. Főleg röviden. Ha hosszúra nyújtod, megunja, elveszti a fonalat. Ha érdekli, úgyis kérdez. Ha nem, akkor ne tukmáld tovább a történetedet.
2013. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

történet mesélésnél legtöbbször csak a felét mondom el.

aztán ha elkezd unszolni a hallgató,hogy és,mi lett a vége stb,akkor befejezem.

ha nem unszol,akkor büntibe rakom egy jó időre,max akkor szólok hozzá ha a vérét szívom ki,szétoltom,büntetem.


amúgy az előadás előtt csinálhatnál igenlétrát,ez nagyban megnövelheti az érdeklődését,vagyis felvezeti a sztorit.

az igenlétra-olyan célzott kérdéseket teszel fel,amire rövid tőmondatban igen lesz a válasz.

3-4 ilyen kérdés elég is és jöhet a sztorid.

pl

szereted a kutyádat?-igen

egy nap többször is leviszed ugye?-igen

ha meglát téged csóvál?-igen,és jöhet is a történeted,plusz tapintatlan sem vagy,mert először esélyt adsz rá,hogy beszéljen a nyamvadt kutyájáról.

számára pozitív érzésekkel programozod,eltelik ezekkel,újra átéli,közben meg azt csinálja amire számítasz,vagyis igen lesz a válasza 3x.

ebben a lelki állapotban sokkal jobb és érdeklődőbb hallgatók lesznek.

2013. nov. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!