Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg egyedül...

Hogyan tanuljak meg egyedül lenni?

Figyelt kérdés
Egy éve teljesen egyedül élek. Nincs igazából senkim. Akik számítanának nagyon messze vannak, vagy már meghaltak. A lényeg, hogy mostanában elég furcsa rossz érzésem van. Minden péntek-szombat este előjön. Nem tudom, hogy mivel köthetném le magam. Félek, hogy később rosszabb lesz. Nem akarok depressziós lenni, még sosem voltam és ezután sem szeretnék. Ezért kérek segítséget. Ha valaki volt hasonló helyzetben, az írhatna pár dolgot amivel lekötötte magát. Előre is köszönöm.
2013. nov. 15. 21:11
 1/5 piriiiiii ***** válasza:
Sehogy. Az ember társas lény. Ha örökké egyedül akarsz maradni, tényleg egyedül, meg fogsz őrülni. Én szóltam... Nem tudom, milyen helyen laksz, de menj el sétálni, látsz embereket, az is jobb, mint otthon ülni. Dolgozol, tanulsz? Biztos, hogy semmi ismerkedési lehetőséged nincs?
2013. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Barátok?
2013. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyedül lenni valóban nem jó. És senki nem akarja ezt a helyzetet, hiszen mindenkinek szüksége van valakire az életben, aki mellette áll, de sajnos vannak olyan szakaszok az életünkben, amikor ilyen helyzetekben találjuk magunkat, rajtunk kívülálló okok miatt. De ilyenkor a legrosszabb, amit tehetsz, hogy negatív dolgokra gondolsz, és egyre mélyebbre taszítod magad, és előbb-utóbb depressziós leszel. Na ezt nem szabad tenned, tudom nem könnyű dolog, de hidd el nehéz lesz kimászni belőle. amit tudok tanácsolni, hogy keress valami tevékenységet/hobbit, ami érdekel, és szereted csinálni. Ha nem tudod, h mit szeretsz, próbálj meg kísérletezgetni, próbálj ki több dolgot. Vagy ha volt valami olyan dolog, amit korábban meg szerettél volna tanulni, csak valami oknál fogva nem tetted, hát most itt az ideje, gondolok zenére, vagy hasonló dolgokra. :)

Nekem a rajz segített sokat ilyen helyzetekben. És szerintem könnyebb így átvészelni a dolgot, ha van valami amit szívből tudsz csinálni és érdekel. Ezenkívül a személyiségedet is gazdagítják az ilyen jellegű dolgok. Szóval veszíteni valód nincs. :)

A másik, nyilván közben próbálj meg barátkozni másokkal, nem kell mindenkivel, de ha van valaki, akit szimpatikusnak ítélsz meg, próbálj meg vele ismerkedni.

Egyébként én is sokáig voltam egyedül, nem nagyon volt senkim, aztán most pedig van egy barátom, aki mellett sosem érzem magam egyedül. Csak azért írom ezt le, hogy lásd, hogy ez nem lesz mindig így, sosem tudhatod hogy mit hozhat a jövő! Ja még az olvasást is javasolnám, hiszen a könyvek ( ha átéled őket), egy másik világba repítenek, és elfeledkezel a gondjaidról olvasása közben. :)

Szóval remélem tudtam segíteni, és remélem mihamarabb kikerülsz ebből a helyzetből! Igyekezz pozitív maradni, és keresd a világban a szép dolgokat! Kitartást kívánok neked!

2013. nov. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

amikor egyedül éltem éveket nekem fel sem tűnt a magányom.

munka,edzés,kutyázás és vége is volt a napnak.

mondjuk extra jól fizető munka volt,szóval maximálisan motivált voltam és annak éltem.

szóval a képességfejlesztés pl edzés,vagy hangszer formájában szerintem élethosszig tartó elfoglaltságot és kihívást tud biztosítani.

legalábbis nekem tud és tudott még most is.

a rabok is nem véletlen edzenek egész nap:).

2013. nov. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. nov. 17. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!