Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok tippeket adni, hogy...

Tudtok tippeket adni, hogy hogyan tanuljak meg németül nulla szintről indulva és egyedül?

Figyelt kérdés
Ötletem sincs. Elkezdtem szavakat tanulni, de ez sem jó, mert nem használom őket...
2013. aug. 27. 07:39
 1/4 Joker123 válasza:

Vegyel egy tankonyvet eloszor

Azt old meg es tanuld meg.

Ezt kovetoen olvassal sok konyvet

2013. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi a suliban a Kekse 1, 2, 3 tankönyv+munkafüzet sorozatból tanulunk. kicsit gagyi, de minden meg van benne, ami a középfokú nyelvvizsgához szükséges: szavak, nyelvtan, párbeszédek, olvasmányok, hallásutáni gyakorlatok (ehhez külön kell venni CD-t) stb. Az első könyveben minden meg van magyarul is. A 2-es és 3-as könyv már teljesen német, de érthető minden feladat. A munkafüzetben minden lecke végén van egy szószedet, ami az adott leckéhez kapcsolódik (szóval mielőtt elkezdesz egy leckét nézd át/tanulgasd a szavait). Valamint csak úgy érdemes megvenned ezt a tankönyvsorozatot, ha nem csak gyorsan megoldod a feladatokat pár nap alatt, hanem elmélyülsz az olvasmányokban, azokból pár olyan mondatot megtanulsz ami érdekes, és a későbbiekben hasznodra válhat,valamint minden olvasmányt addig olvass, bogarássz, amíg meg nem érted 100%-osan a szövegeket, emelett ajánlom a hangos olvasást, mert ha egyedül tanulsz akkor csak ez az egy módja a hangos beszédnek. Szerintem csináld úgy, hogy az 1. könyvnél (25 lecke) hetente/kéthetente egy leckét megcsinálsz+megtanulsz, a 2. könyvnél (11 lecke) és 3. könyvnél (10 lecke), pedig minden második/harmadik héten kezdesz új leckét. De a lényeg, hogy ne siesd el, a német nyelvhez türelem kell. Azt ajánlom, hogy 2 év nyelvtanulás előtt, semmiféleképpen ne menj nyelvvizsgázni. Ha 2 évnél hamarabb fejeznéd be ezeket a tankönyveket, akkor is kezd újra, nézz át mindent. A főbb nyelvtani pontokat pedig írd ki szerintem egy füzetbe, hogy minden egy helyen legyen. Ja amúgy ez a 3 tankönyv felkészít egészen a B1-es szintig.

Ajánlott, hogy a szószedet szavait írd ki szótárfüzetbe. Ezzel is gyakorlod az írást. DE csakis 3 szótári alakban. Igaz, az első könyv szószedetében semmi sincs kiírva 3 alakban, de ajánlom hogy vegyél egy német-magyar és egy magyar-német szótárat (a Halász Előd-féle szótárakat ajánlom, a legjobb a teljesen zöld borítós szótár, abból is a legkisebb bőven elég a tanuláshoz.)

A három alak igéknél: Präsens (jelen idő), Präteritum (1. múlt idő), Perfekt (2. múlt idő)

~ főneveknél: pl.: der Apfel(1), -s(2), -¨(3)

1: egyes szám alany eset (Nominativ) → der Apfel

2: egyes szám birtokos eset (Genitiv) → des Apfels

3: többes szám alanyeset → die Äpfel

Azért ajánlom, hogy már az elején így tanuld, hogy később ne kelljen visszatérni ugyanazon szavak tanulására.

FONTOS, hogy ha már elkezdted a tanulást, ne szüneteltesd egy hétig se, minden nap legalább egy fél órát foglalkozz vele.Sok sikert kívánok a tanuláshoz. Egyébként, ha valami kérdésed van, privátban szívesen segítek, ha van időm.:)

2013. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Oda kell születni vagy legalább ott lakni, ahol körülötted mindenki német.

Amúgy csak tanárral. Egyedül nem megy.

2013. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha mèg aktuális, akkor en tudok egy tananyagot, amivel kb. fèl èv alatt meg lehet tanulni közèpszinten. Ha èrdekel, nyugodtan irj privátot.

Èn már 4 nyelven tanultam meg vele. (2 közèp,2felsõfokú nyelvvizsgat tettem)

2013. aug. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!