Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel pótolhatnám vagy szüntet...

Mivel pótolhatnám vagy szüntethetném meg ezt a kényszeres pótcselekvést?

Figyelt kérdés
Nagyon csúnya a hajam és a bőröm is. Állandóan piszkálom őket, folyamatosan vagy a fejbőrömet piszkálom, amitől egy idő után mindig korpás lesz (gondolom a sok baktériumtól, amit a kezemmel felviszek) és innentől kezdődik az ördögi kör, mert minél korpásabb a hajam, annál többet piszkálom. De emellett a bőrömet is állandóan puszkálom, még ha nincs semmi baja, akkor is simítgatom, nyomkodom, ha egy mitesszer van rajta, már megőrülök, és ki kell nyomnom, ez az állandó nyomkodás pedig sebessé és hegessé tette az arcom az évek alatt. Régebben egyébként a körmöm is rágtam és a hajam is (gyerekként), de ez a kettő lett a legújabb pótcselekvésem, mióta sem körmöt nincs gusztusom rágni, sem toll nincs a kezemben (suliban azt is rágtam régen). Teljesen kicsinálta a bőrömet az állandó tapogatás. Mikor a kozmetikusom kérésére pár hétre leszoktam a tapogatásról, gyönyörűen kitisztult a bőröm, de visszaszoktam, kell valami pótcselekvés, mert gyakran stresszes és ideges vagyok. Mit tudnátok javasolni, mit tegyek?
2013. nov. 18. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A stresszt és az idegességet más úton vezesd le. Ez lehet bármi, ami leköt, legáltalánosabb a sport, de nyilván bármilyen tevékenység lehet, amivel lefoglalod magad.


Ezenkívül, mert nyilván nem ugrálhatsz egész nap, amikor a hajadhoz/bőrödhöz tévedne a kezed, emlékeztesd magad arra, hogy milyen következményei lesznek, ha nem hagyod abba. Ez mondjuk személytől függően többféle módszert igényelhet, egyesek egy befőttesüveg gumit tesznek a csuklójukra és meghúzzák ahányszor kényszert éreznének valamire, meg van még sok ilyen módszer. Én nem szorultam ilyen segédeszközökre amikor le kellett szoknom valamiről, mert elég volt ha fejben emlékeztettem magam rá, hogy miért nem akarom azt csinálni, de meg kell találnod azt, ami számodra a legelőnyösebb megoldásnak tűnik.

2013. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De mivel ez lelki eredetű, kényszeresen valami más megoldást kell keresnem, nem? Ha nem a bőrömet nyomkodom, akkor lesz valami más...
2013. nov. 18. 23:32
 3/3 anonim ***** válasza:

-_-


Szerintem én is erről írtam.

2013. nov. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!