Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki sikeres az életben az...

Aki sikeres az életben az tényleg csak kocsival járhat?

Figyelt kérdés

A sztori a következő:

a minap összefutottam a buszon az egyik volt osztálytársammal, aki így indította a beszélgetést:

"Látom, te sem vitted túl sokra!" - mondanom sem kell, rendesen elkerekedett a szemem. Nem értettem, hogy érti, míg meg nem magyarázta.


Mint kiderült, szerinte alap, hogy aki vitte valamire az életben, annak biztos van autója és azzal közlekedik.

Akinek nincs autója, az csak szerencsétlen szegény ember lehet.


Ti hogy vélekedtek?


2013. nov. 19. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kocsi nekem mindig is eszköz volt és nem cél. Annak az embernek aztán igazán konghat az ürességtől a feje, ha ez a célja - még akkor is ha hiper-szuper kocsiról van szó.
2013. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy buta meglátás. Érdekes akkor ő se vitte sokra ha felszállt buszra. na hát ne foglalkozz az ilyennel. Van akinek van pénze de mégis biciklivel jár mert nem akarja szennyezni a környezetet. Szembe köpném az ilyen hülyéket akik ilyet mondanak.
2013. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ó, nem értettem én egyet vele. Ezer meg egy oka lehet annak, hogy valaki nem kocsival közlekedik, és ezek közül csak egy a pénzhiány.


Csak kíváncsi lennék, hogy milyen gyakori ez a vélekedés, amit ő képvisel.

2013. nov. 19. 21:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van autóm mégis dolgozni busszal járok. Ennek az az oka,hogy a reggeli dugó nem kellemes, és a munkahelyem fizeti a buszbérletet.
2013. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen most elgondolkoztam. Tény az, hogy a tömegközlekedés csak akkor éri meg, ha viszonylag közel van a munkahelyed a lakásodhoz, mert az átszállás kényelmetlen, plusz nincs összehangolva. Igaz az is, hogy egy autó kényelmesebb, nem kell idegenekkel összezsúfolódva kucorogni, nem kell zsebtolvajoktól félni, akkor indulsz, amikor akarsz... na, nem sorolom tovább, úgyis tudjátok. Arra akartam kilyukadni, hogy én például mindig, amikor fontos eseményre készültem (vizsgák, temetés, esküvő) és nagyon kiöltöztem, akkor inkább taxit hívtam, hogy ne legyen gond a tömegben. Szóval a lényeg: van abban valami igazság, hogy "nagymenőket" szinte sosem látsz a buszon, sem gazdagokat, sem hírességeket. De akkor is, inkább úgy mondanám, hogy aki anyagilag sikeres az életben, az valószínűleg kocsival jár. Mert hát ezerféle módon lehet valaki sikeres, nem csak anyagilag.


Mindazonáltal a volt osztálytársad vagy nagyon felületes ember, vagy valamiféle önértékelési válságban van és a saját komplexusait kivetítette rád, azért indított ezzel a butasággal.

2013. nov. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis magángéppel és helikopterrel is járhat:D


Még aki csak anyagilag sikeres, annak sincs feltétlenül kocsija. Belvárosban több értelme van a tömegközlekedés, séta, taxi kombinációnak. Aki igazán sikeres, az meg ugye nem is jár dolgozni.

2013. nov. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Evele123 ***** válasza:
100%

Budapesten én kombinálni szoktam az autót és a BKV-t, mert rühellem a belvárosi dugókat, ezért találták ki a P+R parkolókat. Párszor már be kellett mennem autóval a "sűrűjébe", kínszenvedés volt az araszolás és tiszta ideg voltam tőle.

A siker nem ott kezdődik, hogy van-e kocsid vagy nincs. A barátod értékrendje nem megfelelő...

2013. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bumbi02 ***** válasza:
47%

20 éves vagyok, és nagyjából 2-3 hónapot kéne spórolnom hogy vehessek egy BMW-t. Még se teszem, mert nincs rá szükségem. A munkahelyem 10 perc gyaloglásnyira van a lakásomtól, illetve az egész város olyan kicsi, hogy nincs szükség arra, hogy fenntartsak egy kocsit.


Az, hogy valakinek nincs kocsija, nem azt jelenti, hogy nem lehetne. Hozzá teszem, jobb ha az embernek nincs kocsija, de emellett kiegyensúlyozottan él, és nincsenek gondok a hónap végén se, mintha lenne egy vadonatúj Mercije, de a leasing és a fenntartás miatt hónap végén csak zsíros kenyeren élne.

2013. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ha már sikeres lennék, akkor is szívesebben járnék biciklivel kisebb távolságokra. Hosszabb utazásokra persze inkább mennék autóval, amíg olyan a tömegközlekedés, mint most.


De vajon egy olyan ember, akinek autója van, de évtizedekig fizeti a hitelt, sikeresnek nevezhető?

2013. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki sikeres, annak a világ házhoz jön. Csak a szerelem kell, minden másra ott a MASTER CARD!
2013. nov. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!