Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szemét vagyok vagy ez még...

Szemét vagyok vagy ez még elviselhető?

Figyelt kérdés
Oké, először is letisztázom, hogy szerintem hülyeség miatt bőgök. A szitu röviden annyi, hogy majdnem egy hónapja meghalt a tengerimalacom és nagyon-nagyon hiányzik. Egyszerűen még mindig nem tudom elfogadni, hogy nincs itt velem soha többé. Soha. :'( Imádtam. Aztán most vettünk két papagájt. Konkrétan amióta hazahoztuk őket, egy nem is írom le inkább, hogy minek érzem magam, mert a trágár szó szűrő kiakadna. Elviekben az egyik papagáj az enyém és most róla van szó. Először is kiderült, hogy tojó, én meg megijedtem, hogy esetleg fiókái lesznek. És még nem tudom őt 100%-osan szeretni, mert ha rácsos dolgot látok (az ő esetében a kalitkát), egyből a volt malckám ugrik be, és őszintén ilyenkor arra gondolok, hogy a francnak se kell "pótlék". És emiatt érzem magam ...-nak, mert ez rohadtul nem a papagáj hibája, mégis benne van a dologban. Szeretném szeretni és mindent megadni neki, de egyszerűen nem megy! Komolyan, itt bőgök már egy ideje. Mennyire normális ez?!

2013. nov. 19. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd kinövöd:) Nem vagy szemét.
2013. nov. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Először azt hittem, hogy ez a furcsa érzés a papagájjal kapcsolatban azért van, mert nem azt választottam, ami anyumnak tetszett (különleges színe volt, de akkor és ott nagyon nem jött be). Hallotta, ahogy anya megjegyzi, hogy "neki a másik tetszett jobban, de nem megy vissza érte". Ez nagyon rátett a dologra, de most rájöttem, hogy csakis annyi köze van hozzá, hogy anno a malackám is azért választottam, mert különleges volt. Bele se gondoltam, de talán pont emiatt nem akartam azt a papagájt.
2013. nov. 19. 23:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi baj, egy korrekt ember vagy nagy szívvel aki szereti az állatokat. :) A papagájra pedig ne pótlékként tekints, ő egy másfajta állat. Természetes, hogy hiányzik a tengerimalacod, de attól még szeretheted a papagájodat is. :)
2013. nov. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit túlzásba viszed - ez már hiszti.

Igen, megértem, hogy hiányzik az állatod, nagyon lehet őket szeretni. De ez a papagájos-dolog már túlzás.

2013. nov. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy hiányzik a kisállatod, hisz olyan könnyen az ember szívéhez tudnak nőni.

Próbálj meg szeretettel emlélezni rá, és az elvesztése miatti fájdalmadat ne szegény papagájon töltsd ki. Tekints rá úgy, mint egy új barátra! Szegényke, ő is csak egy kisállat, amelyiknek ti adtok otthont. Nem kérte magát hozzátok, nem tehet róla, hogy pont nálatok lakik. Szeresd őt is, gondoskodj róla, mókázz vele. Megérdemli! Hidd el, ugyanúgy viszonozza majd a szereteted, mint pl. a malackád annak idején. Ő egy másfajta állatka, de ugyanolyan aranyos, ha jó szívvel vagy felé. :)

2013. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!