Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lakják most olyan lelkek a...

Szimpor kérdése:

Lakják most olyan lelkek a földet akik voltak indiánok?

Figyelt kérdés
Elolvastam Noel Langley: Edgar Cayce a reinkarnációról című könyvét és felmerült bennem a kérdés, hogy vajon vannak e most olyanok köztünk akik anno indiánként éltek itt? Mert engem nagyon érdekelne az ő akkori szokásaik, gondolataik stb...

#indián #Edgar Cayce #igazlátás
2013. nov. 21. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
nem létezik reinkarnáció
2013. nov. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan lelkek sokan vannak, aki nagyon vonzódnak az indiánok létszemléletéhez. Olvass indiánokról, vannak indián-táborok, ahol játékosan próbálnak indiánként élni. Ez szerintem nem a reinkarnáció kérdésével függ össze. Hanem azzal, hogy a modern ember sokat veszített - kényelméért cserébe- abból a bensőséges világgal, a természettel együtt-élő együtt-érző létszemléletből, amely az archaikus embereknél - és erre nagyon jó példa az indiánok szemlélete- még megvolt.

Van egy nagyon szép írás, rövid, ez:

Franz Kafka:

Vágy, hogy indiánok lehessünk

Ha indiánok lehetnénk! Mindig pattanásig feszülten, és a vágtató lovon beledőlve a levegőbe, mindig újra megremegve a remegő földön, amíg már sarkantyú sem kellene, hiszen hol volt itt sarkantyú, és a gyeplőt is elengednénk, hiszen hol volt itt gyeplő, és a tájat sima sörényű pusztának látnánk, már ló nyaka, ló feje nélkül.

2013. nov. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem többre mész, ha keresel egy valódi indiánt.
2013. nov. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

uff én lenni indián előtte élet uff.

én lenni Lengő Here rég

akkor volt reggel szex délben szex este szex

2013. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
négyeske, ez volt? nahát... és most? szomorúan pislogsz, hogy disznóként reinkarnálódtál?
2013. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

Most miért vagy ilyen negatív vele?...Ma is egy lengő here és most is reggeltől estig megy a szex, csak lehet egyedül, azért még nem egy disznó.:D

Amúgy erről a reinkarnációs dologról nekem annyi a véleményem, hogy kamu, mint minden hasonló dolog. Az élet után nincs semmi, csak ez ijesztő, azért van ennyi alternatívája a halál utáni életnek. Ha szeretnék is hinni valamiben az nekem is a reinkarnáció lenne, de a józan ész nem ezt diktálja számomra...:)

2013. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
[bár változatlanul az a véleményem ez nem reinkarnációs kérdés, hanem amit a 2-ben írtam, de 6-ra: ha nincs tudati folytonosság- nincs értelme a reink. fantáziálásoknak sem. A hinduizm. fantáziál a reink.-ról, nagyon színesen, mesésen. De pl a buddhisták már nem, úgy tartják: nincs tudati folytonosság és nincs olyan szubsztancia, ami vándorolna (anátmaváda) Van, ami halandó, az kialszik a halállal, van ami örök, az meg nem vándorol]
2013. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ezt miért nem az ezotéria kategóriánál raktad fel...?
2013. nov. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

De igen ez a kérdés egyértelműen reinkarnációs kérdés volt, arra lettem volna kíváncsi, hogy hallott, olvasott e már ilyen témában.

A reinkarnáció kérdése amúgy nem feltétlen ezotéria kategória, nyilván nem mindenki számára egyértelmű a létezése, de számomra pl. pont az. Most nem kell elkezdeni győzködni ha valaki ezzel nem ért egyet, mert a kérdés nem az volt, hogy létezik e reinkarnáció. :-) Egyébként hogy a buddhisták tanait ki hogyan értelmezi egy dolog, a Dalai Láma létezése és vándorlása az életek között meg a másik dolog... :-)


Szóval nem látta még olyan ezt a kérdést aki találkozott volna ilyennel... Valaki olvasta esetleg Edgar Cayce könyvét?

2013. nov. 22. 09:01
 10/13 Passiflora ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező!


Jól értem, hogy leginkább olyan szempontból foglalkoztat téged ez a kérdés, hogy esetleg neked is volt(ak)-e ilyen előző életed/életeid, és talán amiatt érzel vonzalmat, érdeklődést az indián szokások, életmód stb. iránt?

2013. dec. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!