Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt a minimálb...

Miért gondolják azt a minimálbéresek, hogy aki egy kisit is többet költ az már rongyrázás?

Figyelt kérdés
Mindig csak azt hallom, hogy "mi ennyi pénzből hárman, négyen megélünk a többi csak felesleges pazarlás és luxus".
2013. nov. 30. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Mert ez az igazság.

- Egy nem minimálbéres.

2013. nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még sehol nem olvastam itt GYK-n, hogy a minimálbéresek szerint rongyrázás többet költeni,csupán annyit, hogy nekik sajnos mindent meg kell gondolniuk és SZÁMUKRA a minúségi ételek vagy új ruhák már a luxuskategóriát jelentik.
2013. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mirk ***** válasza:
37%
Mert minden ami nem létszükséglet az luxus.
2013. nov. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mert szegenynek ennyi kerul es sokszor nm ok tehetnek rolla...
2013. nov. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Ha te is alig tudnál megélni kedves kérdező, akkor nem tennél fel ilyen buta kérdést.


Én nem vagyok minimálbéres, de egyik rokonom az. Sokszor még vacsorát sem engedhet meg magának.

2013. nov. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kognitív disszonancia - ha az ember akarata/meggyőződése ellenére tesz valamit (például kénytelen kevesebb pénzből gazdálkodni, mint amennyiből szeretne), akkor könnyebb ezt a tényt elviselni, ha a többet költést rossznak címkézi.
2013. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!