Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimálbéresek, hogy tudtok...

Minimálbéresek, hogy tudtok kijönni ebből a pénzből?

Figyelt kérdés

Leginkább olyanokra vagyok kíváncsi ahol mind két szülő minimálbéres és van gyerek.

Kiadások...

Nektek már jár pl fűtéstámogatás és ilyenek?


2013. aug. 6. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
2 minimálbérből nagy felelőtlenség a gyerek. Minimálbérből még egy wmber is nehezen jön ki, nemhogy még gyereket eltartani. Annak szabadna csak gyermeket vállalni, akinek adottak a feltételei, nem lehet csak úgy "majd megoldjuk" alapon. A kérdésedre pedig, minimálbérből nem lehet megélni, csak vegetálni.
2013. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

"2 minimálbérből nagy felelőtlenség a gyerek. Minimálbérből még egy wmber is nehezen jön ki, nemhogy még gyereket eltartani. Annak szabadna csak gyermeket vállalni, akinek adottak a feltételei, nem lehet csak úgy "majd megoldjuk" alapon. A kérdésedre pedig, minimálbérből nem lehet megélni, csak vegetálni."


Ha ebből indulunk ki, akkor a ma Magyarországon nem sokaknak kellene gyereket vállalni. Mik azok a feltételek?

2013. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Én minimált keresek, a párom kicsit többet.

Mindent felírunk, olcsó dolgokat veszünk, az erkélyen zöldséget termesztünk, rokonoktól is kapunk néha.

Nem járunk pénzes helyre szórakozni, séta, ingyenes víz melletti helyek, Lidl-s jégkrém.

Én gyalogolok, a páromnak muszáj vonatozni, távol dolgozik.

Olcsó alapanyagokat keresünk, idénycuccokból főzök. Olcsó helyekről is szoktunk kaját rendelni, szerintünk valami megéri, nem kell főzni, mosogatni.


Gyereket pedig szeretnénk majd, mindketten igyekszünk jobb állást keresni - de sokak szerint örüljünk, hogy ez van.

Ha csak az x felett keresők vállalnának gyereket, alig születne Magyarországon magyar gyerek. Legalább a minimálos párok dolgoznak, nem úgy, mint akik munka nélkül, a segélyre szülnek.

2013. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

"Mik azok a feltételek?"


Azoknak kéne csak gyereket vállalni, akik a gyerek születése után nem rohannak azonnal az államhoz ingyen tankönyvért, ingyen ebédért, csak mert ő keveset keres. Valóban minimálbért pedig csak nagyon kevesen keresnek, a nagy többség, aki papíron minimálos, bőven kap még zsebbe. A rinyálás az megy ezerrel. A segélyre szülők meg a másik dolog ami irritáló!

2013. aug. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Megint ez a segély, olyan bosszantó ez az általánosítás. Egyszer gondoljatok már bele abba, ha valaki éveket ledolgozott előtte, megszűnt az állása, közben babaproject volt, rövid időn belül nem sikerült elhelyezkednie, mert aki terhesen akarna elhelyezkedni az csaló, tolvaj, becsapja a munkáltatót, így munka nélkül maradt és gyereket mert vállalni egyből felelőtlen és szociális bűnöző, az adófizetők pénzére hajt, holott ő is fizetett évekig járulékokat, akkor azért járna neki is valami.
2013. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Örülnék, ha járna valami plusz, de semmi, közalkalmazottként 74ezren felül semmit nem kapok. Ingyen reklámtollat.

Mondjuk legalább biztos munka, maga az igazgató mondta, hogy nyugodtan elmehetek szülni. Csak én azért meggondolnám, hogy 0 érdemi munkahelyi tapasztalat nélkül, minimálbéres helyről megyek gyerekezni, amikor annyira nincs rossz diplomám, csak mindenhová tapasztalatot kérnek. 2 éve még az volt a bajuk, hogy na de miért nem dolgoztam sehol, most meg miért nem dolgoztam releváns tapasztalatot adó helyen. Talán mert fel se vesznek.

2013. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!