Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem ezekben a...

Tudnátok nekem ezekben a kérdésekben segíteni? Kettő Juhász Gyula versről van szó.

Figyelt kérdés

Az egyik vers a Milyen volt (itt a vers): [link]

A másik: Anna örök (link) [link]


Kérdések:1. A milyen volt... kezdetű versből gyűjtsd össze a természeti képeket, amelyek a költő számára Anna emlékét idézik fel!


2.Van-e cáfolat a háromszor elhangozó ,,Milyen volt... nem tudom már" kijelentésre?


3. Mi a jelentőségük a színeknek ebben a versben?


4.Mi a különbség a hasonlat és a párhuzam között?


5. Hol veszel észre fokozást a költemény három versszakában?


6. Szerinted miért a tavaly képeivel zárul a vers?


7. Mi a közös a Milyen volt... kezdetű és az Anna örök címe versben?


8. Miben különbözik a két vers?



2013. dec. 10. 16:18
 1/1 anonim ***** válasza:

1. szőke mezők, sárguló nyár, szeptemberi őszi egek, sóhajtó rét, meleg tavasz,


2. Van. A milyen volt alatt... De azt tudom, hogy... és utána következő 3 sor mind cáfolat


3. a szinek a nyárra és az őszre utalnak. nem bizos..


4. a hasonlatban mindig van mint, olyan mint, akár a...,


6. A költőt a tavasz a szerelemre emlékezteti, viszont elérhetetlen is számára Anna.. Az elmúlás fenyegeti Juhász Gyulát... Viszont reménykedik, hogy nem hal meg, és tavasszal újra láthatja Annát. Tavasz - megújulás, szerelem megújulására is gondolhatunk.


Vagy mert a tavasz a szerelem évszaka, de reménykedik, hogy nem hal meg, megéri a tavaszt. :) Anna tartja benne a reményt.


7. Közös: Anna alakja, akit az emlékeiből idéz fel, minkettőben megemliti a lány hangját, minkét versben még továbbra is szerelmes Annába, annak ellenére, hogy már régen nem látta őt.


8. Különbség: A Milyen volt... c. versben még nem halványult el annyira a lány képe, itt még jobban isteniti,

Az Anna örökben viszont csak halványan emlékszik vissza rá, nem hozza izgalomba, ha a lányra gondol, és bevallja, hogy csak egy volt a sok közül.

2013. dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!