Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyar ember ritkán jó kedvű....

Magyar ember ritkán jó kedvű. Mit tehetnénk ellene?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, tanulok még és a szüleim tartanak el. (Erre nem kérek megjegyzéseket) Azt tapasztaltam, hogy körülöttem mindenki savanyú, az orrát lógatja egész nap, és csak panaszkodik, hogy ez sincs az sincs. Nem értettem miért?


Aztán tartottunk egy osztály bulit, amire mindenki vitt valami kelléket, természetesen a mindenkibe én is bele tartozom, ezért én is bevállaltam egy apróságot. Tudom, hogy ezt a családom nem ellenezné, hiába az ő pénzüket költöttem, hisz egy iskolai programról volt szó. Azonban elképedtem, amikor három boltot végig járva csak horribilis összegért találtam meg egy egyszer használatos dolgot, és még ez is apróság volt ahhoz képest, amivel mások járultak hozzá a dologhoz. Ezer forint egy iskolai partyért? Anyám pénzéből? Nekem ez baromi soknak tűnik és elcseszte a napom. Próbáltam nem gondolni rá, de én is olyan lettem, mint a körülöttem lévők. "Ez is drága az is drága ez sincs, az sincs" Ellenben van egy lány az osztályban aki nehéz családi helyzet miatt még éjszakásba is elmegy diák munkázni. Valamiért őt sose látom szomorúnak sőt fáradtnak sem, míg én néha már egy kilenc tanórás nap után ki vagyok az élettől. Őt így nem merem megkérdezni, mi a hatalmas életerő és a boldogság titka. Ti mit gondoltok?


2013. dec. 13. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
azt nem tudhatod,hogy mások hogy állnak anyagilag,és lehet nem is akart részt venni és kész..az már részlet kérdés,hogy tényleg sok volt -e neki ezer Ft erre,ne fújd fel úgy a dolgot,mert egy ilyenek kiakadsz,akkor mi lesz veled a felnőttek világában?
2013. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem az a baj, hogy az emberek mindig csak azon keseregnek, hogy mijük nincs. Pedig azt kellene észrevenni és azért hálásnak lenni, amink van. Legtöbbünk összetehetné a két kezét, mert egészséges, van keze-lába, lát, hall, van szertő családja, munkája, egészséges gyereke. Sőt "luxusként" internetezhet, van számítógépe, megveheti a felesleges cikkeket a tescoban, van okostelefon, amit tud fizetni, stb.. Sokunk számára ezek az általunk természetesnek vett dolgok álmok csupán. Érdekes lenne, ha mindenki írna egy listát, hogy mi mindene van az életben és mit szeretne még. Az utóbbi listán a legtöbb embernek valószínűleg csak felesleges, az élethez és a boldogsághoz szükségtelen tárgyak lennének. Régebben mondhatni jó módban éltem, de ez mostanra megváltozott. Eleinte én is keseregtem, de az idő haladtával rájöttem, hogy minél kevesebb van, annál inkább értékelni tudom az igazán fontos dolgokat az életben és semmi estben sem ragaszkodom tárgyakhoz.

Pénzre valóban szükség van a megélhetéshez, de azért ne tegyük az első helyre soha! A lényeg az, hogy vegyük észre milyen gazdag emberek vagyunk valójában.

2013. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!