Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám legyőzni az...

Hogyan tudnám legyőzni az ellenőröktől való félelmemet?

Figyelt kérdés

Soha nem utaztam bérlet nélkül, a soha nem volt lejárva semmim, a jegyem is mindig kilyukasztottam.

DE. Egyik nap, jöttek ellenőrök a buszon, és megbüntettek, azzal az indokkal, hogy valami nem stimmelt a bérletemmel. Igen ám, én be is mentem, hogy kifizessem a büntetést, és akkor mondják, ott nekem, hogy nem is volt semmi baj a bérletemmel, az ellenőr hibázott, mert még új volt. Természetesen nem kellett fizetnem, vissza is kaptam a diákom, az ellenőr is bocsánatot kért.

De annyira kellemetlen érzés volt, hogy megbüntettek ott mindenki előtt, még ha tudom, hogy nem is én hibáztam. És már tiszta gyomorgörcsöm van a buszon, meg mikor fölszáll egy ellenőr tisztára bepánikolok, mert nem szeretném még egyszer átélni. Eleve utálok a középpontban lenni, most meg ráadásul még le is égetnek. És hiába nyugtatom magam, hogy nyugi, neked minden rendben van a bérleteddel, meg attól még hogy el ellenőr nem tudta a szabályokat, a többi biztos igen.



2013. dec. 14. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
ez van haver vannak ilyen kötsög emberek,engem is leègetek nem egyszer
2013. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mi?????? Visszakaptad a diákod? a kaller el sem vehette volna,még a bérletedet sem,ha felteszem nem stimmel-t volna bármi is.
2013. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, ne haragudj, de nem értem amit írtál. Valamit értelmetlenül írtam?
2013. dec. 14. 21:39
 4/8 anonim ***** válasza:

" vissza is kaptam a diákom, az ellenőr is bocsánatot kért. "


Vissza is kaptad az iratodat,a diákigazolványodat?Semmiféleképpen nem vehetnek el tőled iratot,max felirhatják a nevedet,címedet,és a személyi igazolvány számodat,+ egy aláírást tőled,hogy hitelesített-e a bejelentett büntetés.

2013. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor a bérletemet. Nem emlékszem már, nem most történt, de a kettő közül valamelyiket.

Oda állt elém, fölvette az adataimat, felírta egy kis fehér papírra, elkérte a lakcímkártyámat is, meg a személyimet (ezeket vissza is adta ott helyben), aztán akkor valamelyiket, ezek szerint a bérletet magával vitte.

2013. dec. 14. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Jaa most már világos,idióták az ellenőrök egyébként...
2013. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetekben akár perre is vihetnéd a dolgot, ugyanis a megaláztatásért járna neked némi nem anyagi jellegű kártérítés.

De egyébként ga ez valamelyest megnyugtat, eléggé valószínűtlen, hogy még egyszer hasonlókat átélj. Az ellenőr is ember, tapasztalatlan volt, hibázott, bocsánatot kért. Senki sem hibátlan. Valószínűleg ő ugyanezt a hibát nem fogja mégegyszer elkövetni.

Nincs más lehetőséged? Mondjuk biciklivel közlekedni?

2013. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nyáron még esetleg, de télen biciklivel? Lefagyna a fenekem... :)

Hát szerintem a bíróságon ezért kiröhögnének.

Magamnál hordom azt a papírt, amire rá van írva, hogy megbüntettek, és áthúzták, és oda írták mellé, hogy érvénytelen. Ha esetleg még egyszer ilyen történne, és elmagyarázom, hogy anno hogy jártam és fölmutatom ezt a papírt, akkor csak fog hinni nekem, nem?

2013. dec. 15. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!