Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszihológus segítene legyőznöm...

Pszihológus segítene legyőznöm az autóvezetés iránti félelmemet / szorongásomat?

Figyelt kérdés

Sajnos egy számomra kedves munkához kell jogosítvány,viszont én annyira félek a vezetéstől,hogy az nemigaz.

Tudjátok ezek a : "jaj,ilyenkor mit kell csinálni?" bepánikolás,milesz ha beleütközök valamibe, ügyetlenségem miatt karambolozok vagy elütök valakit... az utóbbit nem élném túl.



#Félelem az autóvezetéstől
2013. aug. 19. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen pszichológushoz kellene fordulnod. Ilyen állapotban, ilyen gondolkodással eléggé veszélyes tudnál lenni az utakon.
2013. aug. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, tud segíteni. Igazából a pszichológus majdnem minden fóbián és félelmen tud segíteni, csak akarni kell.
2013. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolj bele: azért fogsz járni tanfolyamra, hogy ezeket a kételyeket eloszlasd. Hogy mennyire sikerül, az csak tőled függ...
2013. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt tanfolyamra jártam,én is borzasztóan féltem. De szerintem a legfontosabb, hogy találj egy normális oktatót, kérdezz ismerősöket, olvasgass az interneten, hogy melyik autósiskolában melyik oktatót ajánlják. Egyébként nem kell izgulni, ha baj van, az oktató úgyis közbelép, fékez, elfordítja a kormányt, nem lesz gond. Egyébként nem sok olyan ember létezik, akinek nem sikerül megszereznie a jogsit.


Én egyébként elég rosszul jártam, kifogtam egy idegbeteg ordibáló állatot, aki még fenyegetőzött is, hogy ha a következő órán nem csinálom ezt meg azt, akkor behúz nekem egyet (27 éves orvos létemre...és nő is vagyok), de még ennek ellenére is sikerült levetkőznöm a félelmemet a vizsgáig.


Először ezt próbálnám meg, nem a pszichológust. És ha még egy normális tanár mellett is halál félelmed van, akkor elmehetsz pszichológushoz még mindig.

2013. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,jobb kedvem lett tőle. :)
2013. aug. 20. 00:30
 6/7 anonim válasza:
Én is sokáig nem mertem vezetni. Nekem az segített, hogy először bicikliztem. Amikor ott megszoktam a forgalmat, jobban megismertem a kreszt, autók közé merészkedtem stb, akkor már eléggé bátor lettem ahhoz, hogy autóvezetésre is beiratkozzak. :)
2013. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. dec. 8. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!