Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi joga van egy áruházi...

Mennyi joga van egy áruházi biztonságiőrnek?

Figyelt kérdés
Mai napon esett meg velem, hogy a bejáratnál (H&M) a biztonsági őr kipakoltatta a táskámat, volt már 1-2x hogy megkérték hadd nézzenek bele, de mindent ki kellett belőle pakolnom, elég kellemetlen volt a többi vásárló előtt. Ezt egyébként kérhetik?
2013. dec. 16. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ő nem pakolhatja ki, de igen, veled kipakoltathatja, ha gyanú merül fel.

De helyes eljárás szerint: nem a többi vevő előtt, hanem amennyire lehet, félrevonulva.

2013. dec. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Es ha en a kereset megtagadtam volna?
2013. dec. 16. 23:03
 3/11 anonim válasza:
Csipogott a kapu, vagy miért?
2013. dec. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor rendőrt hívott volna.
2013. dec. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem csipogott, csak mikor a kapu közelébe értem elém állt és kérte hogy mutassam meg a táskám tartalmát... egyébként azon is gondolkoztam hogy mi van ha mondjuk nálam van egy pl azonos márkájú holmi? Úgy tudom be kell mutatni bemenetkor (azt is ami rajtam van jelezzem ezentúl), ezzel nincs is semmi gond de ha éppen fehérnemű van nálam , vagy olyan dolog amit pl nem szívesen mutogatok:D
2013. dec. 16. 23:12
 6/11 anonim válasza:
Joga van megkérni,hogy pakold ki(természetesen elszeparált helyen).Jogod van megtagadni.Az ő döntése,hogy ebben az esetben hív-e rendőrt.(ha elég biztos a dolgában megteszi).Az őr nem nyúlhat a táskádba,nem motozhat meg,ha nem egyezel bele.Ha ártatlan vagy és sietsz:müködj együtt(ő is csak a munkáját végzi),de ha megalázónak tartod, és van ídőd ragaszkodhatsz a rendőrhőz is.Ebben az esetben,a rendőr kérésének eleget kell tenni.Ha semmit nem találnak az őr max elnézést kér.
2013. dec. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy régebbi ambutszmani állásfogalás szerint a szúrópróbaszerű ellenőrzés nem egyeztethető össze az alkotmánnyal (akkor még volt). Ha kipakoltat, s az eredménytelen, akkor be lehet perelni a céget.


Bejáratnál egyébként nem pakoltathat ki semmi módon, csak kifelé. Ha terroristának néz, ne engedjen be.

2013. dec. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha előző vásárlásból van nálad holmi jelzed azt az eladónak és megkéred hogy a táskádat tegye be a pult alá. így elkerülheted a kellemetlenségeket...
2013. dec. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vagy ha olyan cuccal mész be, megtartod a blokkot. Egyébként hiába van nálad olyan termék amit mondjuk a Tescoban is árulnak. Amíg be nem bizonyítják, hogy te azt onnan jogosulatlanul elhoztad (loptad) addig ártatlan vagy. Az őr nem pakoltathat ki ha nem egyezel bele, rendőrt hívhat de ha nem érsz rá és el akarsz menni, elvileg bűncselekmény esetén feltartóztathat. Te pedig megmondhatod neki (ha biztos vagy benne, hogy nem követtél el semmit), hogy alaptalanul korlátoz a szabadsághoz való alkotmányos jogodban és a kiérkező rendőrnél fel is fogod jelenteni amennyiben nem enged el és bizonyosságot nyer, hogy alaptalanul tartott fel. Egyszerűen csak légy tisztában a jogaiddal.


Ha bűncselekményt követsz el, akkor joggal tartóztathat fel, de testi sértést nem követhet el, ha más ember biztonságát nem veszélyezteted, valamint a nálad lévő termékek bemutatására is csak megkérhet de nem vagy köteles bemutatni neki. Rendőr jelenlétében azt kell tenned amire a rendőr megkér, bár ebben sem vagyok biztos, majd egy rendőr ismerősömet megkérdezem mert a rendőr minden egyes intézkedés alapjául szolgáló jogszabályt köteles elmondani, mellette a nevét, rendfokozatát, azonosító számát. Panaszt tehetsz ellene is 8 munkanapon belül a helyileg illetékes rendőrkapitányságon. Hogy az áruházi "igazoltatásnak" milyen jogi alapja van azt nem tudom, ennek még utánakérdezek de személyazonosságot igazoló okmányokat és személyes adatokat csak hatósági személynek vagy köteles kiadni. Azt hiszem, a közterület felügyelet is már abba tartozik, de a polgárőr és a biztonsági/vagyon őr nem, viszont a polgárőr már hivatalos személy.

2013. dec. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Írjál a h and m-nek, hogy a biztonsági őr cégének, hogy elég jogszerűtlen, amit csinálnak.

Velem még régebben csináltatták ezt, bementem egy boltba, hogy 8 éve, volt nálam 2 mobil, elkezdtem nyomkodni az egyiket, a zsebemből vettem ki természetesen, mert valami baja volt, és mindig nézegettem.

És volt ott egy baromi ellenszenves ragyásképű tespedt csaj, aki gondolom gyűlölte az összes férfit a világban, és rajtam akarta letölteni az összes haragját.

Rám hívta a biztonsági őrt, aki félrehívott, én meg eléggé kiakadtam, hogy pakoljam ki a cuccaimat.

Írtam az áruházláncnak, hogy az adott boltjukban milyen atrocitás ért, és felháborítónak tartották, és intézkednek a kolléga eltávolítását illetően, mert üzletszemléletükkel ez nem összeegyeztethető.

2013. dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!