Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Áruházi ( pl. Tesco ) lopás...

Iriemaffia kérdése:

Áruházi ( pl. Tesco ) lopás esetén ha elkészült a jegyzőkönyv amiben az illető elismeri bűnösségét, csak azt küldik a feljelentéssel együtt tovább a rendőrségre, vagy mást is bizonyítékként?

Figyelt kérdés

Elvégre ha beismerte az adott illető a jegyzőkönyvben hogy lopott, és kifizette az árut, akkor elvileg nem kell több bizonyíték ... vagy rosszul tudom ?

Amúgy nem én vagyok a tettes, ismerős !


2011. nov. 6. 23:12
1 2
 1/12 uuallomas ***** válasza:
a szalámit is elküldik
2011. nov. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Hát akkor ez legyen az ismerő gondja :)
2011. nov. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 doboszoli ***** válasza:
21%

Ugyanazt tudom mondani, mint a múltkori, hasonló kérdésedre:

NE vedd el a másét! Persze nem neked szól, hanem az "ismerősödnek".

2011. nov. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak merő kíváncsiságból kérdem, miért fontos ez? Mást ha elkövet valamit az szokta érdekelni mit kaphat érte, nem az hogy mit hová továbbítanak.
2011. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

elméletileg rendőrt is kellett volna hívni a helyszínre aki ott felvesz egy kis jegyzőkönyvet adatokat meg egyebek, és majd valamikor be is kell m enni a rendőrségre ahol egy előadó kihallgat és úgy küldik át a bíróságra aki kiszabja a büntetést



más bizonyíték, lehet pl. a kamera felvétel van ahol ezt is megküldik, és persze a biztonsági őr tanú vallomása

2011. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A jegyzőkönyv, amit a biztonsági őr felvett elkészült ott helyben, gondolom ezért nem hívtak rendőrt. Beismert mindent, adatait megadta. Ilyenkor is lehetséges, hogy mást is küldenek a rendőrségre ? És így is be kell mennie a rendőrségre gondolom egy meghallgatásra, ugye ? Ja, és még egy lényeges kérdés. Az eset múlt héten történt Szerdai napon ... mennyi idő míg a jegyzőkönyv a feljelentéssel eljut a rendőrségre, egyből feladják ? Vagy várnak esetleg pár napot vele ? Csak azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok, hogy mi ennek a menete.

Amúgy tudom, nincs mentség a tettére, tudja az illető hogy hibázott, és meg is bánta.

2011. nov. 7. 14:37
 7/12 anonim ***** válasza:

régebben gyorsított eljárás keretében zajlott akkor 3 napon belül már a bírósági tárgyalás is lezajlott


meghallgatásra be kell menni, mert kell egy normális jegyzőkönyv is ami minden részletet tartalmaz,

a rendőrségre beérkezik a anyag akkor azt még beiktatják, majd a főnök másnap valaki nevére írja az meg megint csak 1 nap elteltével kezébe vesz és onnantól pedig az előadó gyorsaságán múlik h mennyi idő

2011. nov. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ki is végzik!


amúgy ez mitől politika?

2011. nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

azért ez érdekes..... szóval ha Büdöslábú Jóska tescós biztonsági őr a 8 általánosával lefirkant egy jegyzőkönyvet, akkor abból rendőrségi eljárás indul?

mert ki a f@szom a biztonsági őr? talán igazoltathat engem, vagy korlátozhat a személyi szabadságomban vagy mi?

szerintem ugyanolyan földönfutó állampolgár mint én, attól hogy adnak rá egy tacskó feliratú fehér inget, meg a fülébe teszi a CB-s fülhallgatót még semmi több joga nem lesz!

hozzám se érhet, meg se foghat, nemhogy visszatartson vagy ilyesmi....

kb annyi joga van hogy kihívhatja a rendőrséget, meg személyleírást adhat az elkövetőről, de az ő vallomása is csak sima tanúvallomás, mint akárki másé

persze én nem mondom hogy lopni kell bárhol is, de nehogy már ilyen kicseszett rendőrállamban éljünk (féljünk) ahol minden bohóc security-s kommandósnak képzeli magát, aztán majd ő intézkedik meg szolgálatba helyezi magát...


a kérdésre visszatérve, ha már aláírta az illető azt hogy elkövette a lopást, akkor az beismerő vallomásnak minősül szerintem, és annyi is elég, nem hinném hogy több bizonyíték kellene, különösen ha kis értékű lopás (20.000 ft alatt)

2011. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Kedves elöttem szóló!

Rosszul tudod, a vagyonőr igenis más mint egy egyszerű földi halandó. És úgy esik a dolog még le is foghat, kényszeritést testi fellépést alkalmazhat a visszatartásodra. Fegyvere: csak gumibot és gázspray

A fegyveres őr az már szinte már olyan mint a rendőr. Egyrészt ugyan úgy hivatalos személy mint a rendőr. A TESCO biztonsági őrei nem fegyveres őrök, de igy is több jogkörük van mint neked. Közfeladatot ellátó személy, tehát ha te ő hozzá nyúlsz akkor 3-szor annyi büntetést kapsz mint ha egy egyszerű utca emberét ütöd meg.


üdv!

2012. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!