Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek befogadjam éjszaká...

Szerintetek befogadjam éjszakára az ismerősömet?

Figyelt kérdés

Nem rég az egyik ismerősöm bejött hozzánk és megkért, hogy adjak neki szállást éjszakára. Mondtam neki, hogy jöjjön vissza fél hét fele és akkor adok neki választ.

A helyzet az, hogy ez az ember nemrég szabadult, nem félek tőle, de hová fektessem? A konyhába a földre? Nagyon sajnálom szegényt, szeretnék neki segíteni. Egy éjszaka nem a világ.


2013. dec. 17. 16:22
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

az sem mindegy, miért volt benn. Mondjuk a legnagyobb bunkóság volt azzal elküldeni, hogy később válaszolsz... így ha nemet is mondasz, egyértelműen tudja, hogy segíthetnél, csak nem akarsz... ha meg beengeded, akkor meg azt, hogy ezen órákig kellett gondolkodni...


amúgy ha jóban vagytok stb, én befogadnám. de tényleg csak, ha nagyon jól ismerem az illetőt

2013. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez több mindentől függ.

Miért ült? Ha gyilkosságért pl. akkor nem engedném be.

Mennyire vagytok vagy voltatok jóban?

Milyen régóta ismered? stb. stb.


A saját családjához miért nem mehet? Miért nem várja senki?

2013. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném, sajnos nem vagyok olyan jó ember. :(
2013. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még azt azért hadd tegyem hozzá, hogy köze sincs a börtönhöz annak, hogy nem tenném: kizárólag nagyon közeli barát jöhet éjszakára, vagy persze rokon.


De az szerintem is fura, hogy elküldted azzal, hogy addig gondolkodsz. Így ő ez alatt, ha mondjuk nem keresett más megoldást, és te este fél hétkor mondasz nemet, akkor jól elintézted neki, hogy az utcán legyen éjjel...

2013. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az élettársát tegnap hagyta ott. Gyerekkorom óta ismerem, de csak köszönő viszonyban voltunk eddig. Hogyan segítsek neki?
2013. dec. 17. 16:29
 6/15 anonim válasza:
Szerintem ha nem gyilkosságért, lopásért csukták le Fogadd be. Még a végén megfagy
2013. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adsz neki szállást, akkor segíteni konkrétan max. azzal tudsz, hogy nem hitegeted fél hétig... Mert akkor már késő és hideg van, addigra hadd intézzen akkor valami mást!


(Megértem, ha nem adsz szállást, de az időhúzást nem!!)

2013. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Befogadnám, de hová fektessem? Az ágyamban mégsem aludhat.
2013. dec. 17. 16:38
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Te nő vagy?Mert én nőként nem engedek be egy éjszakára egy férfit sem,még akkor sem,ha jobban ismerem,mint egy köszönő viszony.

De még,hogy ült is.


Szerintem igenis tarts tőle.A többi éjszakát,hogy oldaná meg?Nem gondoltál erre,hogy egy éjszaka csak ürügy,aztán kunyerálná a többit is és nem tudod kirakni.


Hasonló helyzet már volt ismerősömmel,ott ugyanez volt és aztán alig tudták többed magukkal kitenni.

2013. dec. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudod hova fektetni,így egyértelműen nincs elég hely számára,tehát nem tudod befogadni.Hívd fel most,ha tudod a számát,és ezt így közöld vele.Ne húzd estig az idejét!Ha most közlöd vele mindezt,még van esélye másnál próbálkozni.
2013. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!