Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért sárga a pisi?

Jklm Attila kérdése:

Miért sárga a pisi?

Figyelt kérdés

2013. dec. 21. 22:07
 1/4 anonim válasza:

Előre leszögezem, hogy nem vagyok szakember.


De, én úgy tudom, minél sárgább a vizelet annál több benne a vesék által kiválasztott méreganyag, vagy kevés a folyadék bevitel. Minél több folyadékot fogyasztasz, annál világosabb, sőt, akár teljesen áttetsző is lehet a vizelet.

Valamint, a vizelet színe függhet az elfogyasztott italok - és talán, de nem biztos - és ételek minőségétől, fajtájától, színétől.


Azonban ismételten ki kell emelnem, hogy nem vagyok szakember.


Ha valaki jobban, vagy máshogy tudja, akkor majd leírja.

2013. dec. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vizelet a sárga színét az urokróm nevű pigmentnek köszönheti. Ez a szín a halvány sárgától a mély borostyánig változik, a vizelet koncentrációjától függően.
2013. dec. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

En az atlagnal tobb vitamint hasznalok, kivaltkepp folyamatos felszivodasu nagydozisu multivitamint. A B vitaminnak van egy ilyen hatasa, hogy a feles reszet kipisiled, mivel vizben oldodo vitamin, mint pl az aszkorbinsav, azaz a C vitamin.

Hogy egy jo baratomat idezzem, ha eleg B vitamint viszel be, fenykardozhatsz is :)

2013. dec. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Első válasz adó jól írta,de az átlátszó vizelet fehérje hiányt is jelenthet.
2013. dec. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!