Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 14-18 ÉVES FIÚK-LÁNYOK! Menny...

14-18 ÉVES FIÚK-LÁNYOK! Menny megtakarított pénzetek/zsebpénzetek van? Mire költitek? 15l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekel, hogy mennyi pénzetek van? A szüleitektől kapjátok, vagy megspóroljátok?

Mire költitek? Hogyan takarékosajodtok vele?


Én nem nagyon tudom beosztani a pénzemet! :/ Nyáron elköltöttem 20ezer forintot 2 hét alatt észrevétlenül! Nem vettem semmi konkrétat..csak egy-két gombóc fagyi, egy új napszemüveg stb...


15L


2013. dec. 26. 15:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

16 éves vagyok és fiú, havi 35 ezer forintom van.

Nem a szüleimtől kapok, hanem hegesztőnek tanulok.. A műhelyeket pedig egy vállalkozó kibérelte és nekik dolgozunk, kisebb munkákat csinálunk és kapunk fizetést, ami 35 ezer forint havonta.. Hogy mire költöm? Ez elég változó, mert edzem és arra elmegy havonta kb. 20 ezer forint. De van hogy kicsit gyűjtögetem, és olyan dolgot veszek belőle amire szükségem van (ruha, műszaki cikkek, stb..) Már a szobámat is olyanra alakítottam ki amilyenre szerettem volna :) Egyedi saját tervezésű szekrénysor, ágy, számomra fullosan be van rendezve, 5.1 nagyon jó házimozi rendszer, LED HD TV, és ez mind a saját pénzemből.. Néha anyáék kipótolták kicsit amire nem volt meg a teljes összeg. Ja és van egy motorom is, ami szintén a saját pénzemből van.

2013. dec. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hűha! Gratulálok! :)

Köszi a választ!

2013. dec. 26. 15:41
 3/19 anonim ***** válasza:
Köszi, igazán nincs mit. :)
2013. dec. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17L vagyok. Heti 1500Ft-ot kapok a szüleimtől, nagyon ritkán más rokonoktól 1-2000Ft-ot. Meg havonta 1-2 hétvégi délelőttöt dolgozom 3000Ft-ért/nap. Nem sok, de a szüleim mindent megvesznek (enni-, innivaló, ruha, cipő). A szekrényemben van egy kis pénztárca, abba szoktam tenni a pénzt, nálam mindig csak max 1000 Ft van :) Meg persze vissza tudom magam fogni, általában csak nézelődöm boltokban, nsgyon ritkán vásárolok :) a szekrényemben most kb. 25.000 Ft van (szeptember közepe óta gyűjtöm kb.)
2013. dec. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%

Szülinap-névnap-karácsony volt a hónapban, sok pénzem gyűlt össze, már vettem belőle egy cédét meg egy fariinget, töredékét költöttem el, többet nem is tervezek egyelőre, elteszem a tavaszi angliai utamra költőpénznek.

A szüleimtől havi 1000 forintot kapok, de ha megyek valahova, moziba, vásárolni, akkor kapok egy kis költőpénzt, és mindig visszaadom a visszajárót, nem használom ki a jó szívüket.

Nyáron én is sokat költöttem egy-két nap, hihetetlen, mennyire felmentek a fagyiárak (még emlékszem a 80 forint/gombócra)

De egyébként van bankszámlám, sokkal könnyebb ezzel, kamatozik is, és nincs kéznél, hogy hirtelen fleindulásból költekezzek.

16/L

2013. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
70 ezer most a megtakarított pénzem, apám műhelyében szoktam dolgozni, olyankor kapok 500-1000 ft és azt mindig elrakom. Nem olyan régóta gyüjtöm, de sose költöm el, még egy gombóc fagyira se. Szüleim jól keresnek nem kell nekem semmit se vennem, mert megvan mindenem. B kategóriás jogsira gyüjtök, ha pedig elvégzem az autószerelő sulit, akkor apámnál fogok hivatalosan dolgozni, akkortól fogok autóra gyüjteni.
2013. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Jah 15/F voltam
2013. dec. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. dec. 26. 18:22
 9/19 anonim ***** válasza:

10000 ft-ot kapok havonta, benne van az útiköltség és ebből veszek kaját, ha szükséges. (kollégista vagyok). Kettő és ötezer közti pénz szokott maradni hó végére. Emellett ünnepekkor szoktam 5-10 ezer forintot kapni.

A nagyját az unokahúgomra szoktam elkölteni, illetve könyvet, cd-t vagy szépségápolási termékeket szoktam venni magamnak.

Most a kártyámon 30000 forint van, kéznél pedig 28000 forint.

Vegyél magadnak egy nagy malacperselyt, olyat amiből nem lehet kiszedni a pénzt, csak ha összetöröd. Mindig ha van pénzed és nem akarod konkrét dologra elkölteni, beledobod.

16/L

2013. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam! :) Malacpersely helyett viszont egy befőttes üveget szeretnék kidíszíteni szépen és esetleg ráírni azt a nagyobb célt (pl. One Direction koncertjegy) amire gyűjtött! És persze a tetejét le akarom ragasztani pillanatragasztóval! :)
2013. dec. 26. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!