Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak ha a feleségem...

Mit csináljak ha a feleségem minden megtakarított pénzünket kamu rák elleni csodaszerekre költi el az anyja miatt?

Figyelt kérdés
Feleségem édesanyja sajnálatos módon rákos. Áttétes és nem műthető, gyógyíthatatlan. Orvosok is mondták (meg orvos a legjobb barátom, ő is megmondta), hogy nincs mit tenni csak elnyújtani lehet, de meggyógyítani nem. Viszont feleségem nem hisz az orvosoknak, egész nap az interneten lóg, mindenféle kuruzslót megtalált már. Rendelt már csodatevő vargagombákat, teákat, kínai sárgabarack magot, Shiitake és a Maitake gombákat és még sorolhatnám a listát, hosszú lenne. A megtakarított pénzünk felét már elherdálta, szeretném megmenteni a maradékot, mit csináljak?
2013. okt. 29. 09:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%

Nehéz helyzet és ismerős. Csak én a saját pénzem költöttem édesanyámra, mert pont akkor nem volt párkapcsolatom.

Szerintem nem tudsz mit tenni, esetleg beszélgetsz vele, de nem fog rád hallgatni, hiszen neki most csak egy fontos dolog van. Megmenteni az édesanyját.


Egyébként az anyukája hogy bírja, hogy mindennel tömi a lánya? Az enyémnek egy idő után már elege lett a sok "csodaszerből".

2013. okt. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
42%
Dugd el a maradék pénzt.
2013. okt. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
82%
Megérteném. Nem hiszem, hogy a pénz többet ér, mint a próbálkozás. Mivel érsz el többet, mit gondolsz? Ha marad pénzetek és egy olyan nő mellett élsz tovább, akiben benne él a "mi lett volna ha", vagy ha nem marad, de tudja, hogy megtette, amit meglehetett, hogy megmentse az édesanyját. Én sem hiszem, hogy akármilyen csodaszer létezik, ne érts félre. Csak azt mondom, hogy ha az egyik oldalon a pénz áll, a másikon a párom lelki békéje, akkor a párom választom. Mert a pénz jön-megy az életünkben. De az egymás iránt érzett szeretet az felbecsülhetetlen. Támogatnám és nem érdekelne a megtakarításunk. Nem ér annyit nekem, mint Ő. N30
2013. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
27%
Ne adj neki pénzt! Ezek a csodaszerek MIND kamuk, csak a pénzt szedik ki a hozzátartozókból!
2013. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%

Nézd, az anyjarol van szó. Szereti, nem akarja elveszíteni. Igy aztán bele kapaszkodik mindenbe. Teljesen érthető reakció. Nem tudod lebeszélni róla es -az en véleményem szerint - nem is szabad. Téged hibaztatna a végén, hogy miattad nem tudott segíteni.

Esetleg a meglevő penzt le kellene kotnod, akkor nem tud hozzáférni, de készülj fel ra, hogy nagy balhé lesz, a hazassagod is rámehet.

2013. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%

Nem mind kamu,kinem mi válik be.

Nagybátyámnak is azt mondták Debrecenben és Pesten a kékgolyó utcaiban is,hogy ennyi volt,nincs tovább.

Ennek 5 éve,még él,a varga féle gombák, szőlőmagkivonat,nagydózisú c vitamin szinten tartja annyira a testét,hogy kaphat kemoterápiát (nem akartak neki adni,nem birta volna,most már birja).

Neki is volt sok,ami ablakon kidobott pénz,de van ami használ,tehát nem felesleges próbálkozás.

A nagnényém meg se próbálta lebeszélni,pedig nekik is ráment már rengeteg millió.

2013. okt. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
50%

Ok, igaza van az utolsónak, abban az esetben, ha normális dolgokra költi a pénzt a nő. De itt kuruzslásról, meg varázsvackokról van szó! Használnak valamit, javul az állapota? Ha nem akkor tényleg csak kidobott pénz, sajnos a jóérzésű beteg embereket lenyúló csalók az egyetlenek, akik jól járnak, és kihasználják a kétségbeesést.

Nézd, ki kereste meg azt a pénzt, te vagy a feleséged? H a közös, akkor mond meg neki, hogy az ő részét elköltötte, ezzel semmi gond, de a te részedet nem akarod az anyjára költeni. Ehhez jogod van. Ha van ehhez szíved és bátorságod, akkor hajrá. Megértem őt is, meg téged is (azért nyilván nem azért spóroltátok össze, hogy az ablakon dobja ki, mert ha használnának, akkor nyilván te sem hőbörögnél), de ez próbára fogja tenni a kapcsolatotokat. Szerintem ülj le vele higgadtan beszélni, és ne az anyagiakra helyezd a hangsúlyt, hanem a tényekre: nagyon beteg az anyja, nincs sok hátra neki, nem használnak a csodaszerek (és ne azt mond, hogy elszórta a pénzt), töltsön vele inkább sok időt, az többet ér. Így talán jól jössz ki a helyzetből, és nem anyagias baromnak fog hinni.

2013. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%

Nem indítanék emiatt családi vitát. Talán egy kisebb összeget eltennék, hogy tényleg, ha bármi történik, akkor legyen mihez nyúlnunk még, a többivel pedig azt csinál amit akar. Tudom mekkora fájdalom egy rákos családtag mindennapjaiban részt venni és őszintén megértem, hogy mindenhez hozzányúl amiben még pici reményt is lát. Sajnos ez az utolsó elkeseredettség már borzasztó.

Én azt mondom mindenkinek megvan a maga csodaszere, ha más nem, akkor a hite. A pénz csak pénz, de ha ezzel hitet adhatsz a szerettednek, akkor add meg neki.

Mérhetetlen fájdalom végignézni egy szülő szenvedését, leépülését és szinte lehetetlen beletörődni abba, hogy hiába akár évek szenvedése is, nem tudod megváltoztatni a mese végét... Az itt maradt családtagoknak a legnehezebb, megértem, hogy a feleséged kapaszkodik minden fűszálba. Nem akarja elveszíteni az édesanyját és ha neki egy tököm se tudja milyen gomba ad ehhez reményt, akkor adjon az, pláne ha az édesanyja is hisz benne és emiatt egy kicsit pozitívabban szemléli a világot legalább kis időre.

Ne vitázz vele, inkább próbálj neki segíteni EGY módszer kiválasztásában és azt finanszírozzátok, ne össze vissza minden sz*rt. Légy mellette és ne veszekedj, így a pénzügyeiteket is figyelemmel tudod kísérni, nyomon tudod követni mi mire megy és a feleséged lelki nyugalma is megmarad, hogy ő mindent megtett...

2013. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
4%
Mond meg neki, hogy ezek a gombák mind kamuk hiszen a rák eleve egy gombafajta a kandida. vegyetek a maradék pénzen pulzáló mágnesmatracot és azon feküdjetek napi 3x30percet.
2013. okt. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Már több millió forintot elköltött az ilyen hülyeségekre, amiknek semmi értelme nincs. Azt a pénzt amit hosszú évek alatt spóroltunk össze! Ennyi erővel kiszórhatnám a maradék pénzt a Dunába, ugyanannyi értelme lenne.
2013. okt. 29. 10:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!