Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnék új életet kezdeni?...

Hogy tudnék új életet kezdeni? 20l

Figyelt kérdés

Kiskoromban a szüleim sajnos nagyon elvették az önbizalmam, és ez tart még most is. Állandó volt otthon a lelki és a fizikai terror. Apukámnak sajnos nincs minden rendben az idegeivel, úgy vezeti le a feszültséget, hogy fenyegeti az egész családot. Amikor kicsi voltam, anyut nem üthette meg, mert elhagyta volna, a húgom baba volt, ezért akkoriban mindenért én (4-5 éves) kaptam.

Egyszerűen azzal szórakozott, hogy megalázott, megütött, és nevetett, ahogy féltem. Szerinte a gyereket csak ütve lehet jól nevelni. A gond csak az, hogy már nem vagyok gyerek, és még mindig ezt az elvet vallja.

Állandó anyagi gondjaink voltak/vannak, úgyhogy mindig talált valamit, amiért okolni lehet.

Jelenleg kollégiumban lakom, nagyon ritkán járok haza, kevesebbszer, mint havonta. Sajnos a körülmények rosszabbak, mint otthon (néha napján fűtenek, nincs melegvíz, kosz van, hétvégente a mosdóban mosom a ruháim, hiába takarítok én is meg a takarítónő is). Gyakran nincs mit ennem (ha mégis, az olyan is), ha a barátom nem segítene, már éhen haltam volna, mert apukám szerint nincs keret az etetésemre. (A lényeg, hogy az ő haverokkal való külföldi utazgatásaira van, és egyéb dolgaira van.)

Egyetemre járok, sajnos nem arra a szakra, amit szeretnék, hanem amit a szüleim akartak, mert szerintük anyagilag ez jön ki jobban. Gimnáziumban kitűnő voltam, most meg több tárgyból is rettegek, hogy nem fogok átmenni.

Apukám nem hajlandó dolgozni, még csak munkát keresni se (még 10 éve van nyugdíjig), és állandóan zaklat, hogy illene dolgoznom, nehogymár ők tartsanak el.

Egyetem mellett nem tudok munkát vállalni, mert minden hétköznap estig vagyok, reggel korán kezdek, hétvégente pedig tanulok plussz házimunka.

Egyedül lakom a koleszszobában, mert a szobatársam átköltözött. Nem jelentette be a vezetőségnél, így a kulcsot nem kellett leadnia.

Azzal szórakozik, hogy amég én suliban vagyok, koszos cipővel összejárkálja a talajt, cigizik az ágyamon (minden csupa hamu, és bezárja az ablakot, úgyhogy mire este hazajövök téli hidegben tárt ablakok mellett kell ülnöm, hacsak nem akarok megfulladni), szétdobálja a holmim, megeszi a kajámat a hűtőből, múltkor vmit keresett a cuccaim közt....

Sajnos jelenteni nem tudom, nincs bizonyítékom. Azt sem tudom, mi baja, nem voltunk rosszban.

Ha nem sikerülnek a vizsgáim, nem mehetek haza. A kollégiumból ugye elküldenek, pénzem nincs, a barátom nem tud befogadni.

Hogy tudnék mindezek ellenére boldog és pozitív maradni?


2013. dec. 27. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Egyedül lakom a koleszszobában, mert a szobatársam átköltözött. Nem jelentette be a vezetőségnél, így a kulcsot nem kellett leadnia. "

Akkor te szépen bejelented! Ne hagyd magad!

2013. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Huhh, hát ez elég durva! A szobatárs dolgot nem szabad annyiban hagyni, mindenképp beszélj az iskola vezetőivel, hogy mi történt/történik. Nincs lehetőség esetleg arra, hogy felvedd, hogy mit csinál a szobában mikor nem vagy ott? Az otthoni dologgal kapcsolatban pedig: rokonok esetleg nem tudnának segíteni? Anyukád nem akar elválni? Ha megüti, akkor pedig irány a rendőrség! Muszáj valahonnan segítséget kérni, nem lehet ezeket eltűrni, hogy más kihasznál és uralkodik feletted! Kitartás! Próbálj meg anyukáddal összefogni!
2013. dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem tud elválni, mert közösen vették a házat. Apu nem tudná őt kifizetni, és nem lenne mennünk sem hová.

A mamám felajánlotta, hogy költözzek hozzá, de tudom, hogy ő is szűkösen él.

Anyukámmal sajnos nem olyan jó a viszonyom, mint kéne. Neki valahogy jobb így, mert amég apu azzal van elfoglalva, hogy engem bánt, addig sem őt terrorizálja.

Ellaknék ott a koleszban, ha egy fokkal jobb körülményeim lennének.

Kikapcsolódni sajnos sehogy sem tudok, mert se időm, se pénzem, se olyan baráti társaság.

(A csoporttársaim nemigen kedvelnek, mert szívbeteg vagyok, ezért nem ihatok alkoholt, és így ugye nem lehet velem bulizni)

2013. dec. 27. 18:40
 4/12 anonim ***** válasza:
A barátoddal nem tudnátok valahogy megoldani az együttélést?
2013. dec. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Németországban él, én meg Szlovákiában, tehát bonyolult kicsit. Maximum úgy, ha távúton tanulnék.
2013. dec. 27. 18:51
 6/12 anonim ***** válasza:

A koleszos szobatársadtól meg tudsz szabadulni, csak szólni kell a titkárságon/portán akárhol, hogy adjanak új szobát, vagy másik szobatársat, mert nem tudsz együtt lakni a jelenlegi szobatársaddal.

Azért próbálj meg minél jobban teljesíteni a vizsgákon és mégsem sikerülni a félév, lehet, hogy meg kellene próbálni szociális alapon megigényelni a kollégiumot, ha tényleg olyan rossz az anyagi helyzetetek, akkor minden bizonnyal meg fogják ítélni, csak egy két papírra lesz szükség hozzá (ha ne adj isten apád nem lenne hajlandó kikérni azt, ami kell az ő részéről, akkor hazudj neki valamit, pl. azt, hogy pénzed lesz belőle, akkor valószínűleg el fogja intézni ő is a dolgát).

Sajnos ez a helyzet és örülj neki, hogy a barátod támogat, ahogy tőle telik, gondolom :)

Sajnos segítség nélkül nehezen fogsz tudni kitörni ebből a szituációból, de én bízok benne, hogy át fogod vészelni ezt az időszakot is és boldogan fogsz élni a jövőben.

Ha szeretnél, írj nyugodtan üzenetet, meghallgatlak és ha tudok, akkor adok is tanácsot, vagy ha lehetőségem van rá, akkor akár segítek is :)

2013. dec. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

:D Ehh.. bocsi de nem kéne valami közelebbi pasit keresned aki segíteni is tud érdemben?

Én már komolyan gondolkodtam, hogy meghívlak kajálni a burgerbe, de budapesti vagyok...

2013. dec. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szeretem a páromat, nem cserélném le csak azért, mert messze lakik.
2013. dec. 27. 19:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért ha a párod ott lakik,biztos keres annyit hogy tudna segíteni valamilyen szinten anyagilag is.
2013. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Segít. Mármint, ha épp van pénzem, az tőle van, nem a szüleimtől.
2013. dec. 27. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!