Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szociálisan...

Mit tegyek? Szociálisan érzékeny vagyok.

Figyelt kérdés
Most is annyira aggódom az egyik ismerősömért, hogy az idegtől enni sem tudok. Nem tehetek róla, de érzékenyen érint mások baja.
2014. jan. 13. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Hívd fel és kérdezd meg tőle, hogy hogy van.
2014. jan. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs telefonja, nincs semmilye.
2014. jan. 13. 18:06
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Akkor ballagj el hozzá, és kérdezd meg, miben tudsz segíteni.
2014. jan. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Segítsd abban amiben tudod, a sajnálattal nem sokra mennek az emberek.
2014. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Azt "hablatyolja", hogy gond van veled, fogd már fel!
2014. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az gond, ha sajnálok embereket? Szánalmasak vagytok!
2014. jan. 13. 18:31
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Ha ilyen hatással van rád egy probléma, ami ráadásul nem a te problémád, akkor menj el orvoshoz, mert nem szociálisan érzékeny vagy, hanem beteg!

Amellett az ismerősödnek akármi is a problémája, azzal biztosan nem tudsz rajta segíteni, ha egymás vállán zokogtok az idegtől és a kétségbeeséstől.

Segítségnek azt hívják, amikor teszel érte valamit - minimum felkínálod a vállad, hogy sírjon rajta, ha épp jól esik neki.

... és a valódi szociálisan érzékeny emberek segíteni akarnak a bajban a másikon, nem kihagyják a vacsorát.

2014. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem, nem az a gond, ha valaki sajnál embereket. Az a gond, ha valaki álszent. Ha őszintén sajnálok valakit és szívemen viselem a sorsát, akkor igyekszem segíteni. És nem egy közösségi oldalon fröcsögök, hogy én milyen rohadt jófej és érzelmes ember vagyok.

Senki nem tudja mi a problémája az ismerősödnek, amiért TE érzed magad rosszul (érdekes ez is rólad szól). Ha esetleg a problémákról írtál volna lehet kaptál volna valami használható tanácsot. De neked nem az a fontos, hogy megoldást találj a problémára, hanem hogy itt mindenki téged istenítsen, hogy mennyire jóember vagy.

2014. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nincs munkája, nincs hol laknia stb.
2014. jan. 13. 18:52
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok egy szociálisan érzékeny ember, de mikor egy barátom ilyen helyzetbe került, gondolkodás nélkül fogadtuk be 1-2 hónapra. Ha erre valamiért nincs lehetőséged (mert mondjuk téged is úgy fogadott be valaki) étellel akkor is segítheted, szerintem egy tányér kaja minden családban marad.

Rövid időn belül kiderül, hogy az illető tényleg szeretne-e változtatni a helyzetén vagy csak mástól várja a segítséget.

A lehetősége mindenkinek megvan aki segíteni akar, hogy tegyen valamit.

2014. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!