Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem az összes munkát és...

A férjem az összes munkát és feladatot áthárítja rám csak azért, mert én itthon vagyok GYED-en. Ez így van másoknál is és én vagyok túlságosan érzékeny vagy a férjem egy kicsit túlzásba esett?

Figyelt kérdés
Fél éves a fiunk. Eddig közösen csináltunk mindent, de most a háztartástól, a kerten át, a hivatalos ügyekig mindent lepasszolt nekem. Szerintem ez így nagyon nincs rendjén, ráadásul nem is így beszéltük meg az elején.
2013. máj. 8. 14:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%
Jól érzed, ez nincs rendjén. Alapból sem így működik egy kapcsolat, ráadásul egy fél éves baba mellett lehet is elég dolgod.
2013. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

Na jó azért ezt nagyon egy oldalúan írtad le.

Ő is több munkát vállal a fizetés különbség kiesés miatt?

Egy kicsit fejtsd ki részletesebben.

2013. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
38%
Tehat o dolgozik napi minimum nyolc órát, plusz utazás a munkahelyre es képes elvárni, hogy te vezesd a háztartást. Micsoda emberek vannak....
2013. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
Én még csak várandós vagyok, de a párom életcélja, hogy megkönnyítse az enyémet, és nem az, hogy megnehezítse. Ha neked nem elfogadható a helyzet, bármilyen is legyen a munkamegosztás, üljetek le és beszéljétek meg, mint két normális, felnőtt ember!
2013. máj. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sincs rendjén, főleg, hogy korábban nem így volt.

Mondjuk hét közben az én férjem is max. beugrott hazafelé a közértbe vagy a patikába, de péntek du (2-kor végez), vagy hétvégén azért segített, vagy legalább elvitte a kicsit sétálni, amíg én kitakarítottam/megfőztem/bármi.

A 2. év végre "fáradt el", amikor már lehetett tudni, hogy jövök vissza dolgozni, na akkor volt nálunk is ebből konfliktus.

2013. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
80%

én 3 mellett csinálok mindent,h ő nyugodtan tudjon a munkájára koncentrálni,elvégre ő viszi a hátán a családot,több munkát végez,h többet keressen stb. sztem van amit kérhetsz tőle,h pl otthon babázzon amig te pihesz,vagy néha vigye sétálni a picit,vagy intézze el a nagyobb bevásárlást ilyesmit. de most neked ez,neki meg az a feladat. ne szolgáltassa ki magát ha otthon van,de ne várd el h munka alatt-után még napi szinten mindenfélét csináljon.

az enyém abban segit h pl reggel elviszi a 2 nagyot az oviba mielőtt bemegy dolgozni,vagy mivel nekem nincs jogsim,ha nagybevásárlás van,elmegy elintézi. itthon pedig nem hagyja szét a ruháit,beteszi a mosogatógépbe a tányérját,és persze sokat gyerekezik. de én enm várok tőle el többet,tudom mi van a vállán

2013. máj. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ezt egy bizonyos szinten így igazságos.


De kérdés mennyire?


Nálunk is régen szombatonként együtt takarítottunk, és minden nap más más mosogatott el, hívatalos ügyeket régen szinte csak ö intézte.


Megszületewtt a lányunk, a takarítás csak rám maradt, de azért egy gyereknél ez nem nagy dolog. Most van házunk, kert 2 aprócska gyerek (2,5 éves 10 hós), és mindent én csinálok. Napközben a lakást, mosást, fözök, bevásárolok, hétvégén meg a kertet. A hivtalaos ügyeknek egy részét is én csinálom már.

Ö esténként max az asztalt szedi, le vagy a mosogatógépet kipakolja. Reggel max leviszi a mosást, és kiteszi kuka napokon a kukákat. De gyerekekkel sokat foglalkozik.

2013. máj. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%

Nézd.. én is otthon vagyok GYEDen a 8 hónapos fiammal, a férjem dolgozik 11 órát, este fél 7re ér haza, hát pofám nem lenne megkérni hogy főzzön vacsorát, aztán mosogasson is el utánunk. És most nem arról van szó hogy megkérem hogy vigye ki a szemetet vagy tegyen fel a falra egy polcot... De az ilyen alapvető dolgokat pl porszívózás az szerintem is a te dolgod (lenne)...


Oké.. attól is függ mennyit dolgozik a férjed és mit. Mert nem mindegy hogy egy irodában ül napi 4 órát vagy mondjuk kemény fizikai munkát végez napi 8 órában.

2013. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk ez úgy működött, hogy az elején amíg bele nem jöttem a gyerekgondozásba,nevelésbe, addig közösen csináltunk mindent, aztán be tudtam vállalni plusz dolgokat is, mert ő is többet dolgozik, hogy nekünk jobb legyen. Valószínű a kert gondozása az más tészta, az szerintem "férfi munka" lenne, amit meg tudna csinálni hétvégente. De a postárajárás, bevásárlás, stb, ezek megoldhatók pici gyerekkel is.
2013. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez így tényleg egyoldalú leírás. Mennyit dolgozik a férjed? Mikor megy el otthonról és mikor érkezik haza? Hétvégéken dolgozik vagy nem?

Csak azután lehet neked korrekt választ adni, miután ezeket leírtad.

2013. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!