Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti sem köszöntök el egy...

Ti sem köszöntök el egy telefonbeszélgetés végén? És azt mondjátok a másiknak, hogy egészségedre, ha tüsszent?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy csak a filmekben bevett szokás az, hogy egy telefonbeszélgetés után nem búcsúznak el egymástól az emberek, hanem csak úgy egyszerűen kinyomják a telefont.

De mostanában buszon, suliban, (új) haveri körömben is láttam erre példát.

Nekem ez annyira fura.


A másik dolog, hogy ha egy szűkebb, ismerős közösségben tüsszent valaki, én mindig mondom a másiknak, hogy egészségedre, és ha nekem mondja valaki, akkor megköszönöm.

Ebben az új környezetben viszont alig mondja valaki a másiknak, és ha én mondom nekik, akkor meg sem köszönik.


Nógrád megyében élek, szűk környezetemben szokások ezek, most Szegedre járok egyetemre, az ország sok részéről vannak itt ismerőseim, illetve sok idegen beszélgetését hallom, de itt egyik szokás sincs jelen. Illetve az én tapasztalataim szerint így van.


Csak az "én világomban" alap dolgok ezek? A világ meg teljesen máshogy működik?



2014. jan. 13. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A filmekből lopták és divat lett és bunkóság,hogy a telefon beszélgetés végén nem köszön el. Azt hiszik ettől olyan menők!


A tüsszentésre én mindig mondom,hogy egészségedre,jobbulást.

Ezt eddig mástól nem tapasztaltam,hogy ne mondta volna valakinek.

2014. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek teljesen alap dolgok, csak a nagy liberalizmusnak koszonhetoen egyre tobb a neveletlen bunko.


24/F

2014. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A tüsszentésre azt hallottam, hogy a legújabb etikett szerint már nem illik mondani. Ennek ellenére én is így tanultam, megszoktam, én mondom.

A telefonálás végén nem elköszönni szimplán bunkóság, de sajnos egyre elterjedtebb, ahogy az is, hogy ha bemennek valahová az emberek akkor sem köszönnek :(

2014. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig elköszönök, és mindig mondom, hogy egészségedre, vagy hogy dögölj meg. :)


És nem szívesen mélyítek el egy kapcsolatot olyan felszínes és bukó értékrendű emberrel, aki nem köszön el.

Nekem túl trendi a bunkóság.

2014. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam ilyet, hogy nem köszönnek el telefonbeszélgetés végén, kivéve a filmekben, de még ott is fura :)

A tüsszentésnél meg tényleg illik azt mondani, hogy egészségedre, és azt megköszönni.

Az etikett szerint azért nem illik mondani, hogy egészségedre, mert nem illik észrevenni, hogy valaki tüsszentett. De ez nyilván nem a hétköznapi életre vonatkozik.

2014. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3: Ja persze, mert ugye babonaság, hogy a tüsszentéssel távozik a rossz szellem a testből...


Nekem azok a sapkás emberkék a kedvenceim, akik a 25 fokban ülnek az asztalnál és a fejükön a kötött sapka, pedig nem zsidók és nem is muszlimok.

2014. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az amerikai filmekben nem köszönnek el a telefonbeszélgetés végén, mert ott ez nem szokás. Én még nem vettem észre, hogy ez nálunk is elterjedt volna. (Pesti vagyok)
2014. jan. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De akkor honnét tudják hogy vége a beszélgetésnek? Én csak tartanám a kagylót, hogy most mi van?

Más is hívja kagylónak a vezetékes telefon telefonját?

2014. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!