Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha családban tüsszentetek,...

Ha családban tüsszentetek, akkor szoktátok mondani, hogy "egészségedre", illetve meg szoktátok köszönni, ha mondják nektek?

Figyelt kérdés
Nekem van egy olyan rokonom, aki, ha bárki is tüsszent, nem mond semmit. Ha ő tüsszent, mi mondjuk neki, hogy "egészségedre", de nem köszöni meg. Mi olyan családban nevelkedtünk, ahol ez tiszteletlenségnek számít. Nálatok hogy van?
2013. márc. 10. 10:08
1 2
 1/15 anonim válasza:
68%
Mi is mindig mondjuk, hogy egészségedre, illetve meg is köszönjük.
2013. márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk a családban egyáltalán nem szokás, legalábbis anyáméknál. Sok más hasonló ilyen dolguk van, amit köszönhetően, hogy engem is így neveltek, később, már oviban, iskolában, illetve nagyszüleimnél tanultam meg, hogyan normális.

Ők valóban semmit sem mondanak. Nem mosnak kezet vécézés után és társai...


Ez rohadt irritáló szokás, de én nem is foglalkozom velük, örülök, hogy én ennél különb vagyok.

2013. márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk is, hogy 'egészségedre', és meg is köszönjük.
2013. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
amúgy én valahol azt hallottam, hogy nem is illik rá ezt mondani, attól függetlenül, hogy ezt szokás
2013. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
itthon nem nagyon
2013. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Igen, én is azt hallottam, hogy nem is illik mondani, csak egy hülye szokás. Én sem nagyon mondom, és az sem üt szíven, ha nekem nem mondják. Tüsszentek, és kész, miért is kéne ezzel foglalkozni :)
2013. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
A mi csaladunkban is szokas,hat több orszagban jartam ,es ott is.Illik meg is köszönni.A csaladunkban mar csak akkor nem mondjuk egeszsegedre,ha valaki nagyon megfazott es mar tizedszer tüsszent,ekkor mar en is mondom,hogy mar ne mondjatok,mert tüsszögök meg tizszer,
2013. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk régen nem volt szokás, ahogy sok más dolog sem, úgyhogy szinte felnőttként kellett megtanulnom sok dolgot. Pl. sosem kértünk bocsánatot, sosem köszöntünk meg semmit. Ez most már nagyon furcsa nekem. Már van saját családom, sok dolgot épp ellenkező módon csinálok, mint ahogy engem neveltek. Ilyen a tüsszentésből adódó szokás is.
2013. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Mi igen. Egyébként ez tényleg szokás dolga.

És nagy különbség van a nem mos kezet WC-zés után és a nem mondja, hogy egészségedre, ha tüsszentett valaki - között.

2013. márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Műveltség, nevelés, valamint etikett kérdése... Van olyan szobafestés is, amiről egyből megmondom, hogy a tulajdonos milyen társadalmi réteghez tartozik.

Ilyen az "Egészségedre" is. Alapállás, hogy a tüsszentés az egészség "gyengesége", azaz könnyen fog rajta a hülés, betegség. Mások gyengeségét illik nem észrevenni, vagyis egy jóérzésű ember úgy tesz, mintha nem vette volna észre. Éppen úgy, amikor egy sánta emberrel úgy teszünk, mintha nem vennénk észre a sántaságát...

Angliában élek, de se itt, se Franciaországban soha senkit se láttam/hallottam, hogy tüsszentéskor mondta volna "Egészségedre", vagy netalán a lakásba lépve lehúzta volna a cipőjét...

2013. márc. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!