Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok képesek...

Ti hogy vagytok képesek elfogadni valaki halálának a tényét?

Figyelt kérdés
Vagy azt ha egy hozzátartozótok/rokonotok/szüleitek váratlanul eltávozik? Mert édesanyám már lassan 6 éve hogy elhunyt és így 20 éves fejjel sem tudom magamban ezt sehova sem tenni sem sehogy megemészteni hogy miért kellett neki meghalnia és miért b*szott ki velem így a sors és napról napra egyszerűen így kell élnem édesanyám nélkül és egyszerűen soha nem láthatom viszont ill. soha nem hallhatom a hangját újra. Egy nagyszerű asszony volt ki életet adott nekem és nem fér a fejembe hogy hogyan vehette el tőlem őt az élet.

2014. jan. 17. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is sajnálom hogy meghalt az anyukád. Ez az élet rendje sajnos. Nem tudom hogy hívő vagy-e vagy nem én nem. Viszont van egy meggyőződésem teljesen: gondold végig hogy valaki bénán születik, vagy valami komolyabb testi hibával ami az egész életét megkeseríti (most nem a kis cicire vagy pirinyó brére gondolok). Hogy egy csecsemő 2hetesen meghal. Hogy valaki beleszületik a teljes anyagi biztonságba, a másik meg meggebed és nem tud venni egy 30nm-es lakást. Egyszerűen kell hogy legyen még valami és találkozunk még mindenkivel abban teljesen biztos vagyok.
2014. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Az én apukám 7 éve halt meg. Most itt vagyok 18 évesen, de még mindig nem tudom felfogni, hogy soha nem láthatom, nem hallhatom a hangját. Olyan kevés időt tölthettem vele, és a legrosszabb az, hogy már arra a kevés időre nem is emlékszem, mert olyan régen történt. Igazságtalanság ez.

De sajnos valóban ez az élet rendje. Csak mi túlságosan korán vesztettük el az egyik szülőnket, és ennek nem így kellett volna történnie.

2014. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Nekem az édesapám halt meg. Én kb. 10 éves lehettem. Elején volt nehéz, de késöbb már, elfogadtam. Emlékezek rá, de nem emésztem magamat.

Nézd: tudom, hogy nehéz, de 6 év, már idő. Ha szereted, akkor el kell őt engedni. Csinálj valamit: barátkozz új emberekkel, kirándulj gyakrabban, stb. Éld az életedet. Gondolj úgy rá, ha élne az édesanyukád, akkor mitől lenne büszke te rád?

2014. jan. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, szörnyű lehetett.

Nekem szerencsére még nem halt meg senkim, ezért tapasztalatom nincsen.


Azt viszont tudom, hogy az emberi agy számára a soha, meg az örökké felfoghatatlan szavak. Az, hogy soha nem láthatod többé, teljesen normális, hogy felfoghatatlan.

Ezen kívül ami még nehezíti az elfogadást, az, hogy még nem nőttél fel amikor meghalt, és csak a teljesen felnőtt,(és ez nem a 18 éves kor betöltését jelenti) hanem, aki érzelmileg is felnőtt, csak az tudja nagy lelki nyugalmatlanság nélkül felfogni a szülő elvesztését.

Egy idő után viszont majd el fogod tudni fogadni, és nem fogod annyira igazságtalanságnak érezni.


Csak azért írtam ide választ, mert sokat olvasok ilyesmi témákban is, és bár tapasztalatom nincs remélem kicsit azért segíthetek.

2014. jan. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

bele-születünk egy testbe,

aztán, ha a test működése leáll, akkor kimegyünk belőle,

és, valószínűleg, bele-születünk egy másikba...


az élet-időt nem évtizedekben, hanem évmilliárdokban mérjük...

2014. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!