Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám magamat elfogadn...

Hogyan tudnám magamat elfogadni olyannak amilyen vagyok?

Figyelt kérdés
mind külső adottságok szempontjából, mind a belsőmet.
2013. okt. 26. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Beállsz a tükör elé, és ismételgeted magadnak: "Szeretem magam! Elfogadom olyannak, amilyen vagyok. Csodálatos vagyok."
2013. okt. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Légy olyan, amilyen lenni akarsz. Mindenkinek vannak ideáljai, hogy hogyan tudná, milyen formában az életét kiteljesedve élni. Ha ezt eléred és olyanná válsz, mint akit becsülni tudnál önmagadban, akkor elérted a célod. 20/f
2013. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A külső dolgokat meglehet változtatni, a belsőt nem.
2013. okt. 26. 21:18
 4/7 anonim ***** válasza:

hát..ezzel nem értek egyet, hacsak nem vagy 80 éves... A belső tulajdonságaink folyamatosan alakulnak világ-, ember-önmegismerésünk során, annak függvényében. A feladat a következő: én ilyen vagyok. Elfogadom, ilyen vagyok. De hogy lehetnék jobb? Ezen az úton:

Nagyon kell figyelni másokra. József Attila ezt írja:

"Hiába fürösztöd önmagadban,

Csak másban moshatod meg arcodat."

2013. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy belsőleg nem lehet megváltozni. Én magam is példája vagyok és rengeteg más ember, biztosan a Te ismerősi körödben is vannak hasonló emberek. Gondolj a pszichológushoz járókra. Ők nem belsőleg változnak? Dehogynem. Problémáink megoldását leggyakrabban önmagunkban tudjuk megfejteni, bár ehhez elengedhetetlen az önismeret. Olvass lélektani regényeket, fordíts magadra és gondolataidra több időt, és kergesd el azt a gondolatot, hogy Te egy megváltozhatatlan jellem vagy. :) Csak akarni kell és törekedni.
2013. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy voltam, hogy nem elfogadni kell magunkat, hanem tisztában kell lenni az adottságainkkal, és megpróbálni kijavítani a hibáinkat.
2013. okt. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a belsőt is ugyanúgy meglehet ne viccelj már.

két poppuláris filmben is átdolgozzák a belsőt keményen.

a harcosok klubja és a V,mint vérbosszú.

2013. okt. 27. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!