Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » El lehet felejteni a rajzolást...

El lehet felejteni a rajzolást? Mit csináljak, hogy a régi legyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szerettem rajzolni, sokat is rajzoltam, azt nem merem kijelenteni, hogy jól, de akkor meg voltam magammal elégedve. Viszont most nem megy. Utoljára kb. 8 hónapja rajzoltam, lehet, hogy ez csak nekem tűnik borzasztó soknak, de nagyon rosszul érzem magam. Lehet, hogy akkor sem tudtam vagy nem tudom miért, de már egyszerűen nem megy. Folyton sírok...Semmiben nem vagyok jó és nem is érdekel semmi, lassan már a rajzolás sem.... Mármint nagyon szeretnék, de már kezdem feladni...Szakkörre nem merek menni, jártam, de ott nem rajzoltam. Ez az időszak is beletartózik abba a 8 hónapba. Félek, hogy ha megint megpróbálnam ismét nem rajzolnék, attól még csak rosszabbul érezném magam. Mellesleg nem tudom mit kéne mondanom, biztos hülyének nézne a tanár és a családom is. Rajzolni akarok és ezért tennem is kéne valamit, de...lehet, hogy csak akaratgyenge vagyok meg hisztis meg...nem tudom....csak nem tudom mit csináljak. Félek, hogy ez így marad. Segítesz?

2014. jan. 22. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sohasem fogsz elfelejteni rajzolni,hidd csak el,csak kijössz a gyakorlatból. Tapasztalatból mondom.

Kezdetben rajzolgass valami egyszerűt,aztán fokozatosan nehezebbet. Van,hogy egy-két rajz után az ember belejön,van,hogy nehezebbet is bekell vállalnia. Ez emberfüggő.


Miket rajzoltál eddig ? Milyen témában és nehézségben ?

Ceruzával,tollal,vagy szénnel is rajzolsz ?

2014. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
nekem is volt egy ijen időszakom de egy idő után elmúlt szerintem ne eröltesd de ha találsz valami érdekeset akkor próbáld meg nem feladni egyszer biztos sikerülni fog csak az a lényeg h ojan dolgokat rajzolj, amik tényleg érdekelnek és mielött rajzolnál huzz pár vonalat, probájj szabályos köröket rajzolni :)
2014. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ceruzával rajoltam. Csendéleteket főként, de volt rá példa, hogy képekről másoltam portrét, tájképet. Tudom, hogy nem másolgatni kell, de, ha nagyon megtetszett nem bírtam megállni és pont ez az, hogy mindent lerajzoltam, legalábbis megpróbáltam, annyira szerettem rajzolni, hogy még egy köpést is lerajzoltam volna, már bocs a szélsőséges példával. Aztán tervezgettem, hogy majd szeretnék egyszer megtanulni festeni is, de így nem hiszem, hogy lesz belőle valami.
2014. jan. 22. 19:13
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szeretném folytatni és próbálom kicsit elterelni a gondolotaimat róla, de csak ezen jár egész nap az agyam és tiszta lehangolt vagyok miatta. Legalább jobb kedvem lenne.
2014. jan. 22. 19:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ott szúrod el. Nem agyalni kell rajta hanem nekiállni és csinálni. Ha egész nap ezen aggódsz akkor megmondom hogy nem is fog sikerülni. Viszont ha leülsz és nekiállsz akkor biztos hogy menni fog! Sok sikert a továbbiakban.
2014. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd, mert csak rosszabb lesz. Az embernek nem mindig van ihlete, kedve az ilyesmihez. Én is szeretek rajzolni, (bár csak a karikatúrákat és az embereket tudom viszonylag jól) de nem mindig megy. Van olyan időszakom, amikor egyfolytában rajzolok, eléggé jól sikerülnek, folyton eszembe jut valami, történet, karakter, stb.. és muszáj megörökítenem. Máskor meg hónapokig semmi kedvem hozzá, nincs ötletem sem és ilyenkor ha megszakadnék, se tudnék normálisan rajzolni. Ezért nem is erőlködöm, egy idő után mindig bevillan valami hülyeség és akkor megint elkezdem. Most is épp ilyen időszakom van, kb. nyár óta nincs kedvem rajzolni.
2014. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek mivel kéne kezdenem?
2014. jan. 22. 19:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Ami jön :D

Nem baj ha nehéz és nem sikerül elsőre. Ha elszúrod és kuka azzal is előrébb vagy mert gyakoroltál. Akár hiszed akár nem.

2014. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van,ne agyalj rajta.Esetleg ha van valami más hobbid is,akkor most inkább arra állj rá 1-2 hétig,aztán ha úgy érzed, fogj ceuzát. De a legfontosabb,hogy hidd el magadról hogy tudsz rajzolni,mert ha úgy állsz hozzá ,hogy már nem tudok,akkor az kihat mindenre.

Ha kellenek ihletek ,akkor nézelődj deviantarton, vagy keress google-n angololul,hátha többet ad ki.

Mivel(ahogy olvastam) inkább másolni szoktál,akkor most ne az egész képet másold,csak egy részletét, és azt dolgozd ki.


Attól meg ne félj,hogy ha egyszer egy kisebb időre megunod a rajzolást. Az én tanárom is azt mondta,hogy neki sincs kedve már egy jó ideje sokat rajzolni. Egyébként én is így vagyok vele.

2014. jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!