Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A boltos mindig megnézi, hogy...

A boltos mindig megnézi, hogy nem-e hamisytott pénzzel fizetek. Én meg megnézhetem, hogy nem-e hamisított pénzt ad vissza?

Figyelt kérdés

Ha ő megteheti akkor én is?

És ráhívhatom a zsarukat? Ők rám hívnák, ha hamis 2 ezressel akarnék venni kiflit nem?



2014. jan. 24. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Mi a gond?


A boltosnak kötelessége megnézni a pénzt, és igen kihívhatják a rendőrséget, hogy kiderítsék hogy honnan származik. Amúgy te is megnézheted, hogy hamisat kapsz-e vissza, senki nem tiltja. Uv fényt kibocsátó lámpát tollat lehet kapni, előtted a lehetőség.

2014. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha mindig megnézi, akkor ő sem hamissal ad vissza. Egyébként te hogy akarod megnézni, hordozgatsz magaddal pénzvizsgálót?
2014. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MrPifta ***** válasza:
visszanyúl a pultba, és azzal nézi meg
2014. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Neked is jogod van hozzá. Csak nem életszerü, hogy pénzvizsgálot hordj magaddal.
2014. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem,hogy gyakori lenne 2ezrest hamisítani....mivel lassan már semmit sem lehet belőle kapni....az hogy 20ezressel mennek be a nemzeti dohányboltba a tolvaj cigány csaló férgek,az más tészta,de azok is lebuknak.
2014. jan. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hoppá! Álljunk meg egy szóra!


Te nagyon gyanús vagy, még a hamisat is hamisytod. Netalán pénzt is?

2014. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bankpénztáros vagyok, szóval erről annyit, hogy a pénztárosnak munkaköri kötelezettsége a pénz alapos vizsgálata. Itt nem csak azt nézi, hogy a pénz hamis vagy meghamisított (nem ugyanaz!), de figyelni kell a pénz forgalomképességét, azaz, hogy a mai napig is törvényes fizetőeszköz. A régi fémfólia nélküli 1000 Ft-os bankjegy nem fogadható el. Nem fogadható el a bankjegy, ha csonka, vagy a szennyeződés akadályozza az valódiság megállapítását.

Az, hogy te megnézed a pénz valódiságát, már teljesen szubjektív dolog. Ehhez egyáltalán nincs szükség semmilyen eszközre, mivel kézi vizsgálattal, illetve szemrevételezéssel is azonnal ki lehet szúrni a hamisgyanús készpénzt. A MNB honlapja, mindent részletesen leír. Az én kezem alatt naponta több 10 millió forint átmegy, és nem használok lámpát, mert olyan rosszak a magyar hamisítványok, hogy azonnal ki lehet szúrni őket.....

Az euró és dollár hamisítvány már más tészta, mert azok nagyon profik.

2014. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!