Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin üzemű motorhoz használh...

Benzin üzemű motorhoz használhatom a dizel motorolajat? A boltos szerint amit adott, jó minőségű, és tudja azt amit a benzines.

Figyelt kérdés
2014. jan. 16. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Én mindjárt kettőt vennék belőle ha az eladó bevállalja az egyiket sajátjába.

Szerintem nem véletlenül készül belőle ilyen-olyan.


[link]

2014. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ma már egyre több olaj használható mind a kettőbe.

Amúgy rájuk van írva, hogy mibe való.

2014. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40

minősítések: SAE5w-40; ACEA C3; API SM/CF, VW 50200/ 50501; ...

2014. jan. 16. 23:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt mind2 motor esetében lehet használni.


Az API minősítésben ott van, hogy "API SM/CF"

S - benzinmotor

C - dízelmotor

2014. jan. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor használd ha a gyári előírásnak megfelel.
2014. jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel lepontoztál:

akkor rakd bele b%zd meg!!!

Tudod mit? Ha jól esik tegyél bele Vénuszt!

Azt mondja má meg valaki, hogy ha elmegy olajat venni, akkor miért esik nehezére benzineshez való olajat kérni és abból is olyat amilyet a gyártó előír? Most komolyan olyan nehéz ez? Vagy annyival olcsóbb a másik, hogy megéri kísérletezni? Remélem egyszer nem jön be!

2014. jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tisztelt utolsó!

Nem tudom miből gondolod, hogy én pontoztalak le. Erre a kérdésre még nem értékeltem senkit, mert mobilról írok, és nem foglalkoztam vele. Kimondottan a válaszok érdekeltek. Esetleg tudom javasolni, hogy nézz utána a pontozási rendszer működésének. Egyértelműen le van oda írva, hogy nem csak a kérdező véleménye számít.

A kérdésedre visszatérve: Azért olyan olajat vettem, mert nem nagyvárosban lakom, ahol akármilyent leveszek a polcról. És mivel hirelen el kellett mennem egy hosszú útra, meg már időszerű is lett volna a csere, úgy gondoltam, h jobban járok, ha előtte cserélek olajat.

2014. jan. 19. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!