Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hülyeség csak...

Szerintetek hülyeség csak azért tanulni egy nyelvet, mert tetszik, de kezdeni nem akarok vele semmit?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtem el tanulni egy új nyelvet. Minden függőben lévő sulimat befejeztem (főiskola, jogsi), angol nyelvvizsgát letettem stb. Most már csak dolgozom, nem rohangálok egyik óráról a másikra munka előtt és utána. Néhány hónapig jó is volt, meg kényelmes, de aztán kezdett nagyon lapossá válni. Így belekezdtem a nyelvtanulásba, mivel a munkám is olyan, hogy rengeteg időm van napközben a tanulásra. Napi 1-2 óra szabadidő a minimum a munkahelyemen.

Úgyhogy igazából nagyon megtetszett, és miért ne alapon kezdtem el tanulni. A barátaim, családom támogatnak, de kaptam már olyan megjegyzéseket, hogy semmi értelme, minek tanulom, ha úgysem akarok külföldre menni dolgozni stb.

Én úgy gondolom, most már megérdemlem, hogy azt tanuljam egyszer az életben, amihez nekem van kedvem, és nem azt, amit muszáj.

Ti melyik állásponton vagytok ilyesmivel kapcsolatban?



2014. jan. 29. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan nincs, hogy egy nyelvet "hülyeség" lenne tanulni. Bármikor jól jöhet, akármilyen nyelv is. Ráadásul ha tetszik, kedved is van hozzá, meg időd is, akkor mégis miért ne? Úgyhogy szerintem abszolút megéri, hajrá! ;)
2014. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne hülyeség?

Szerintem egyáltalán nem lenne elpocsékolt idő. Egyrészt, soha nem tudhatod mikor lesz hasznos, és társaságban is simán bedobhatod, hogy amúgy te kicsit beszélsz azon a nyelven.

Másrészt pedig az ismeretségi körömből még senkinek nem származott baja abból, hogy megtanult egy-két plusz nyelvet...ez teljesen rendben van, egy hobbi ha úgy vesszük.

Szóval sok sikert.

2014. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Sosem tudhatod mikor veszed hasznát! Egyébként pont most kezdtem el én is tanulgatni hobbiból a spanyolt, mert nagyon tetszik, holott a németet sem tudom még rendesen, arra járok mindennap, de a spanyol volt a kedvencem mindig is. De a németet is keverem az angollal, most meg már három nyelvet fogok keverni :)
2014. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy hülyeség. Ez is egy hobbi, nyelvet tanulni sosem felesleges, és még az agyat is karban tartja. Én is "cél nélkül" tanulok :) Ezzel nagyon-nagyon együttérzek: "Én úgy gondolom, most már megérdemlem, hogy azt tanuljam egyszer az életben, amihez nekem van kedvem, és nem azt, amit muszáj." Azok tesznek megjegyzéseket, akik irigykednek arra, hogy neked van kedved és kitartásod ezzel foglalkozni.
2014. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség. Ennyi erővel keresztrejtvényt fejteni is hülyeség lenne, hiszen semmi értelme. Ha kedveled, szívesen foglalkozol vele, akkor csináld nyugodtan, edzed is vele az agyad, megismerhetsz más kultúrát, embereket. Na meg sosem tudod, mikor veszed hasznát.
2014. jan. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
szerintem nem az :D én pl. jó ideje tervezem, hogy megtanulok lengyelül és svédül, pedig se Svédországba, se Lengyelországba nem fogok kiköltözni, csak tetszenek. de bármikor jól jöhetnek, nem tudhatod, mit hoz a jövő, lehet, pár év múlva pont pl. Svédországban fogok kikötni és ott élem le az életem :D
2014. aug. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!