Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen a magyar társadalom?

Miért ilyen a magyar társadalom?

Figyelt kérdés
Nem értem amikor a legtöbb magyar azt mondja hogy azért rossz az ország mert kicsi és elvesztettük Erdélyt? De azt nem veszik észre hogy azért rossz, mert a legtöbb magyar mindenkit utál, mindenkire irigy. Például ha vkinek nincsenek anyagi gondjai, de nem is magamutogatós, akkor csúnyán néznek rá mások. A csórók ezzel ellenben csak a legmárkásabb cuccot hajlandók felvenni. Mindenki mondja hogy gyűlöli a c***nyokat, de azért mind nézték a Győzike és Mónika Showt szórakozásból. Pár éve egy kedves és értelmes lány ismerősöm felvállalta hogy leszbikus és utána már mindenki kerülte az utcán, sőt egy férfi(!)még hátulról le is köpte és mocskos bu**zta. A magyar filmipar szörnyű. És az a kifogás rá hogy azért mert nincs pénz jó filmeket gyártani, pedig olcsón is lehet jókat forgatni. Meg állandóan ezek a tehetség nélküli celebekről szól minden akik közül ha már vmilyek csinos és szép annak csak a 70 éves milliárdos vén f**zok jönnek be meg kijárnak Dubaiba pénzért. Miért tartunk itt?

2014. jan. 30. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Te miben segítesz, hogy(jobb) más legyen?

Csak érdekel,mert a 'legtöbben panaszkodnak,hogy így meg úgy van- de ők maguk sem tesznek ellene semmit.

2014. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Manapság nem csak gazdasági, hanem erkölcsi és kulturális válság van szerintem. Az emberek nagy részének semmi lehetősége nincs művelődni, kulturáltan szórakozni, a magyar kultúrát megismerni(!), nemhogy rendszeresen érintkezni vele, mert vagy nem engedheti meg magának, vagy egyszerűen alkalma sincs rá. Mindenhonnan a külföldi zene, divat árad, az internet nyelve az angol és a fiatalok nem találkoznak mással, csak ezzel, így szép lassan kuriózum lesz az országban a magyar kultúra, a szép, helyes beszéd.

Drasztikus változásokra lenne szükség az oktatásban legfőképpen, mert ha egy országnak összedől az oktatása, akkor maga az ország is összedől és az elmúlt években igen csak azon voltak, hogy összedőljön a magyar oktatás.

A pénzhiány egy dolog, tény, hogy sok mindent megnehezít, de csak példának okáért azt a pénzt, amit az országban pl. a focira költenek, azt elkölthetnék az oktatásra, könyvtárakra, színházakra, akármire, sokkal több haszna lenne (félreértés ne essék, semmi bajom azokkal, akik a fociból élnek, de akár csak a többi sporthoz is viszonyítva indokolatlanul sok pénzt ölnek abba a sportba).

És csak sorolhatnánk a problémákat, okokat naphosszat, mert nem egy egyszerű problémakörről beszélünk, hanem egy hosszú évek, évtizedek eseménysorozatának következményéről.

2014. jan. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tessék a politikusokat kérdezni... Megvan a hírünk külföldön is. Németben élek jó pár éve, voltak vicces kalandjaim... beszélgetés pincérlánnyal, több alkalommal kávéztam náluk, aztán egyszer megkérdezte, hogy honnan származok, mert azért lehetett érezni, hogy nem a német az anyanyelvem. Erre mondtam neki, hogy honnan jövök, és akkor erre Ő , hogy kellemesen csalódott bennem, én hirtelen csak pislogtam, aztán elbeszélgettünk róla, hogy itt Münchenben sem kedvelik sokszor a magyarokat, mert hozzák a stílust is magukkal... erről ennyit.


C***nyokat mért gyűlölik? Nos így külső szemlélőként is könnyű meglátni az okot: Nem szeretnek dolgozni, várják, hogy az állam eltartsa őket a sok gyerek után járó pénzekkel, meg így-úgy támogatják őket. Mikor egy C. megkésel egy magyart akkor mi van? Gyilkosság, leüli a pár évét jobb esetben, rosszabban meg találnak valami kibúvót, hogy mert a gyerekeinek akart cipőt lopni, vagy mittom én, viszont ha egy magyar mer egy C.-t bántani, akkor már rögtön jön a műbalhé, hogy rasszista és a többi... MAGYARország nem C. ország vagy nem?


Arról meg, hogy nézik a sok tv-műsort, említetteket meg lehet nézni mért nézték annyian: Volt min röhögni, semmi másért, Mónika meg a hasonló műsorokban is az volt a lényeg, hogy igyekeztek a hiszékenyebb embereket bepalizni, hogy majd megoldják a gondjukat és így tovább, közben meg csak a nézettséget növelték, nem kellett nekik fizetni a szereplésért, ráadásul szinte még a szereplők voltak hálásak... ennyit erről.

Gizike show... még nem is azzal volt ott a baj, hogy a származása, hanem amit csináltak, itt is csak a nézettség volt a lényeg, most meg azt lehet olvasni netszerte, hogy milyen adókat csaltak...


Magyar filmipar tényleg szörnyű, régen még tudtak filmet csinálni, Angyalbőrben, Tenkes kapitánya... ezekben még volt valami eredetiség, még mikor jártam MO-n vettem is belőlük DVD-t, ezek megilletik, hogy meglegyenek. Új filmek? Nem sokról hallottam, pedig azért igyekszem minden téren nézni a híreket netem, mi történik MO-n.


Celebeken csak röhögni tudok, pár TV-s manus kitalálja, hogy mától "celeb", "sztár" vagy nem tom mi lesz, és akkor őket majmolja fél ország egy ideig, rá kis időre meg elfelejtik őket, úgy mintha nem is léteznének... Majd akkor mondják rájuk, hogy voltak valakik, ha 20-30 év múlva a gyerekeiknek mesélnek róluk a jelenlegi generációs fiatalok...


Az meg, hogy milliomos-milliárdos vén pasikat keresik: Nem más szerintem nagyrészt mint mohóság vagy nem tudom, hogy fejezzem ki, tisztelet a kivételnek. Fiatalok, eltöltenek az öregekkel pár évet, esetleg ugye kellemetlenségként teljesítik házastársi, vagy épp amolyan " kötelezettségüket ", aztán ha " szegény " öreg eltávozik, akkor pár évig játszák a szomorú özvegyet, de közben meg örülnek, mert lehet maradt rá pár misi vagy milliárd, és jóformán semmit se tett érte, utána még nyugodtan mehet pasizni, anyagi gondja már sose lesz.

2014. jan. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Ez egy baromsag hogy a legtobb magyar azt mondja hogy azert nincs rendben az orszag mert elvesztettuk erdelyt. Ekkora okorseget hogy tudtal leirni?
2014. jan. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán mert legegyszerűbb minden bajt azzal lerendezni, hogy " ha nem lett volna Trianon".... ezért.
2014. jan. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor lenne egy kerdesem:

Ott van pl szlovenia. Terulete toredeke meg a mai MO-nak is, lakossaga szinten, valamint jo ha 20 eve letezik. Megis joval elorebb tart mint mi. Es szlovenia nem egy holland kishercegseg hanem itt van a szomszedban. Hogy is van ez?

be kene fejezni a multon valo sirankozast.

2014. jan. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettètek, hogy a magyar közúthálózat is katasztrofális. Vegyük pèldának ezt az idöjárást... minden újság azt írja, hogy jól járhatóak az utak... szemèlyautóval, tö

egközlekedèssel, de kerèkpárral, segèdmotorral járhatatlanok. A közútkezelö elvárja, hogy mindenki autóval vagy tömegközlekedèssel járjon ès fizessen vagyonokat azèrt, hogy ki tudjon mozdulni az ember meg ki legyen tève a Volán kènye kedvènek mert vannak olyan települèsek ahova kiküld napi 2 buszt azt csókolom. De hiányoznak sok helyen a kerèkpárutak, söt ismerek olyan Tisza hidat ahol kerèkpárral át sem lehet kelni. Pedig egy olyan országban ami a csöd szèlèn áll ès káros anyag kibocsátásban az èlen jár inkább támogatni kellene mint nehezíteni ezt a fajta utazási módot.


De szinte minden más területen katasztrofálisan áll az ország.

2014. jan. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

engem már nem érdekel miért, csak az érdekel, hogyan lehet innen menekülni.


"itt Münchenben sem kedvelik sokszor a magyarokat, mert hozzák a stílust is magukkal... erről ennyit. "


hazaáruló!!!! ballibzsidócigány!!! hazugság. a magyar nép büszke és nemess! :)


egyébként az a vicc, hogy én is beleakadtam jópár magyarba külföldön, és rejtuk is lehet érezni a magyar mentalitást. sőt, találtam olyat is aki kifejezetten jobbiktámogató és szélsőséges elveket vall.


mellesleg pont ezek a nagymagyar neonácik akik köpködik a győzikesókat, azok nézik. mint amikor megy a szöveg hogy fúj valóvilág, de azért tudják ki hova jutott be.

2014. jan. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nos, itt az előttem szólok már elég jól kifejtették a mondandójukat...én csak pár szóval szeretnék reagálni! "Történelem", "Zsidók", Cigányok", "Gyávaság", "Szovjetek".
2014. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!