Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi szükség van az állandó...

Mi szükség van az állandó technológiai fejlődésre?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon foglalkoztat ez a téma, és bevallom, rettegek a jövőtől, milyen szintre fejlődik majd a technológia? hiszen már ma is jelentősen befolyásolják életünket a gépek...
2014. febr. 2. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezzel a mentalitással, még mindig bogyókat gyűjtenénk! Hol álljon meg? Pont itt, ahol most van?

... no erről beszélek!

2014. febr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát én már követni sem tudom lassan. Odáig jutottunk, hogy elmegy az ember szilveszterezni valahová, és akkor is a szaros telefonján pötyög, és rakja fel a képeit, hogy szevasztok itt vagyok!
2014. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen demagog emberektol a falra tudok maszni.. Megis milyen lenne a vilag szerinted, ha nem lenne technologiai fejlodes? Jo sz.r
2014. febr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem szükség van rá, hanem az emberi elme működési sajátossága a világ megismerése és ennek velejárója a műszaki fejlődés/fejlesztés.
2014. febr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

A fejlődés híve vagyok és szerintem elengedhetetlen a technológia a mai világban. Képzeld el azt a sok-sok embert, ha egy vagy akár több hétre megszűnne minden elektronikai eszköz vajon hányan lennének öngyilkosok? :D

Oké.. ez morbid példa volt, de ha belegondolunk a mai emberek valamilyen szinten függnek ezektől a kütyüktől.


Csak az a szomorú az egészben, hogy amennyire és amilyen gyors tempóban fejlődik a technológia, úgy ennek ellenkezőjeként az emberek egyre butábbak lesznek. És tényleg! Elbutul a társadalom.

2014. febr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mirk ***** válasza:

Nincs rá szükség.

Nincs szükség wc papírra, hiszen kitörölheted a kezeddel is. Nem kellenek boltok sem, hiszen ha megéhezik a család, csak felkapod a házi készítésű íjadat és elmész vadászni. Nem kell telefon sem, mert írhatsz rendes levelet, de akkor már levél sem kell, mert elmondhatod szóban is, vagy füstjelekkel.

Mi szükség van a jobb életkörülményekre, a kényelemre, a biztonságra, az egészségre?

Jó nekünk egy hideg barlangban, mocsokban és sötétben.

2014. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Mirk:


A kérdező a technológia fejlődésre gondolt...

2014. febr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mirk ***** válasza:
Mert én mire? Szellemire? Kulturálisra?
2014. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Félreértitek, én nem a fejlesztések ellen vagyok, de mára már olyan szintre fejlesztettek mindent, hogy a továbbiakban már szinte csak felesleges, az ellustulásunkat még jobban elősegítő célokra tudják felhasználni a tudást a fejlesztők, pl. itt van a Google Glass, szerintem abszolút semmi értelme.
2014. febr. 2. 16:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy lehet ilyen szűk látókörű. Pl. orvosi diagnosztikai eszközök további fejlesztésére szerinted nincs szükség? A számítógépek további fejlődésére nincs szükség? Én a DE TTK-n dolgozom, egy gamma kést fejlesztünk, amihez tartozna egy dózistervező is, és iszonyú durva egyszerűsítéseket kell tennünk a modellbe, mert a mai számítógépek nem tudnak értelmes időn belül pontos dóziseloszlást számolni... Szóval igenis szükséges a további technológiai fejlődés.
2014. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!