Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen kérdéseknél miért...

Az ilyen kérdéseknél miért mindig a kérdezőt kell hibáztatni? Nem undorító ez egy picit? (link)

Figyelt kérdés

Nem értek egyet a legtöbb válaszolóval, mert én sem mentem volna oda hozzá. Bármi megtörténhet ilyenkor, az is lehet hogy képes lenne tenni valamit azzal az emberrel, aki oda megy nyugtatgatni őt. Kíváncsi lennék ki mit tett volna a helyében? Írjátok le részletesen, ti vajon mit tettetek volna.


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__53334..


2014. febr. 3. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Ez egy akkora h..ség. Abszolút nem derül ki a sztoriból, hogy mi volt a szomorúság hátterében, az öngyilkosság is csak fantazmagória.


Halálesetnél, vagy hihetetlen nagy csalódásnál én is sírtam már utcán, autóban, mindenhol ahol jártam, mégsem akartam meghalni, se segítséget kérni, egyszerűen csak túl akartam lenni a bánatomon.

Egyáltalán nem kell ebbe beleavatkozni, persze csak ha saját példából indulok ki.


Képzelj el egy olyan szitut, hogy pl megtudta, hogy meghalt az anyukája. Jó hogy bőg basszus.


Na mindegy is. A válasz, nem tudom hogy miért születtek ilyen válaszok. Szerintem van egy kretén aki elkezdni, aztán a többi megy utána gondolkodás nélkül.

2014. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Én a többség oldalán állok.Most komolyan, miből áll odamenni megkérdezni, "ne haragudj, tusok segíteni valamiben?".Neked csak egy kérdés, de neki talán helyreáll az élete.
2014. febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Azért válaszolnak ilyeneket, mert meg akarnak felelni egy képnek, ami szerintük elvárt lenne a szituációban, ők sem így cselekednének, de itt a neten bárki fröcsöghet nyugodtan. Ha belegondolsz senki nem rohan oda egy kocsiban ülő emberhez, aki bőg, általában tiszteletben tartjuk az érzéseit, de online persze lehet tetszelegni egy nagy jótevő képében, mert itt nincs tétje a dolognak.
2014. febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

fordítsuk meg a kérdést: miért annyira nehéz elhinni hogy valaki megpróbált volna segíteni?


tény, hogy támadni nincs értelme, de az s, hogy így is van elég érzéketlen nemtörődöm ember. ha kiírsz egy kérdést, nem kezdesz el hőbörögni azon, hogy mások felróják neked, hogy érzéketlen vagy, amit le is írtál.


ráadásul ha valakit sajnálunk, jobb esetben nem azért mert jóképű vagy helyes... elég felszínes lehet a kérdező, bár a lelkiismerete a helyén van valamelyest.

2014. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Az emberek szeretik magukat a jótevő szerepében mutogatni, de ha valaki sírva fakad az utcán, vagy a kocsijában, akkor valószínűleg nem olyan bagatell eset történt, amiben egy idegen tud segíteni. Velem egyszer történt, hogy elsírtam magam a buszon és megmondom őszintén, a legkevésbé az hiányzott volna, hogy valami ismeretlen odajöjjön hozzám jókodni.

Más ha valaki fizikailag szorul segítségre, de én nem szeretem, ha idegenek vájkálnak a lelki életemben. Mi a fenében segíthetne ilyenkor valaki, akit nem is ismerünk?

2014. febr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezen gondolkodtam. Hogy miért gondolják sokan, hogy óriási nagy kurázsira (bátorságra) van szükség ahhoz, hogy legalább - adott szituációban - odakiáltson, hogy "Te hülye menj már onnan, mielőtt elütne egy autó!" Ehhez nem kell hősnek lenni. és bármilyen elképzelhetetlennek tartják sokan, van elég ember, akik ellentétben a kérdezővel nem bírták volna cérnával 20 percen keresztül nézni, vajon mikor csapja el egy autó szerencsétlent. és ez nem álszentség, emberi tartás is van a világon.
2014. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Inkább az a felfogás az undorító, hogy a többség szerint mindenki más ignorálta volna a a srácot, aki pedig mást állít, az csakis álszent.

Ez az undorító.


Igen, gyere pontozz le érte, akárki is vagy. Fáj ilyet olvasni, ugye? Elhiszem.

2014. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem értem, mit számít itt, hogy a srác jóképű?

Mellesleg nyilván azért állt meg még a parkolóban a kocsival, hogy kicsit megnyugodjon és nehogy a nyílt forgalomban forduljon keresztül az úton és valami balesetet csináljon, valószínűleg nem sokat tudott volna segíteni a kérdező, ha még odamegy hozzá zaklatja. Maximum tisztább lett volna a lelkiismerete.

De valahol én nem értem az egész sztori kapcsolatát a jóképűséggel.

2014. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szintén nem értem, hogy miért cseszegeti a sok ember a kérdezőt, aki nyilvánvalóan egy mélyen érző ember, különben ki sem írta volna az adott kérdést. Sőt, el sem gondolkodott volna azon, hogy egyátalán kellett volna-e tenni valamit. A sorok között is kéne tudni olvasni annak, aki kritizálja.

Ahhoz a dologhoz, hogy nem ment oda a következőt fűzném hozzá: hibázott, na bumm. Volt olyan ember aki még nem rontott el semmit az életében? Nem hiszem.

2014. febr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Velm is történt egyszer egy hasonló eset, este jöttünk egy barátnőmmel a metrón,nem voltak rajta sokan, egy hölgy zokogott az ülésen a sarkon. Pont vele szemben ültem.Mellette is ült még két fickó. Nagyon -nagyon zokogott a nő.Néha rám nézett meg a mellette ülőkre is.És megkérdeztem tőle hogy adjak-e egy papírzsebkendőt.Azt mondta hogy nem kell köszi. De mégis azt éreztem,hogy valahogy sgítenem kéne rajta.Vagy is egyszerűen jól esett,hogy ennyit is megkérdeztem.
2014. febr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!