Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki jobban érzi magát egy virtuális világban (pc-s játék) mint a való életben?

Figyelt kérdés
Olyan, aki szivesebben kalandozik egy kreált világban a való élet társaságát elkerülve?

2014. febr. 4. 07:35
 1/10 anonim ***** válasza:
El sem tudnám képzelni... szeretek játszani, de a baráti társasággal nem érhet fel egyik se.
2014. febr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ilyen ember van. Rengetegen kockulnak nap mint nap különböző MMO világokban. Miért? Folyamatos pozitív visszacsatolás (loot, xp, lvl up, stb). Egyszerű, könnyen megérthető és betartható szabályok. "Hasznos vagyok" érzés, főleg a csoportos játéknál (pl instázás, team pvp). "Közösség tagja vagyok" különböző klánok szervezése közben.

Ezek mind olyan dolgok amiket egy ilyen játékban/világban relatíve egyszerűen elérhet az ember fia/lánya az életben viszont sok és nehéz erőfeszítés sem biztos hogy garantálja a sikert.

2014. febr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ó de még mennyi ilyen ember van...
2014. febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vannak elegen. Ez távolról sem jelenti azt, hogy jó is.
2014. febr. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ben-X
2014. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy el kellene itélni az ilyeneket. Egy ideig én is valamilyen szinten benne voltam ebben, pont azért mert kudarcok értek a való életben és jobb volt egy játékkal elbaszni az időt, elmenekülni a probléma elől minthogy egyfolytában a kudarcok járjanak az eszembe és emiatt szomorú legyek.


Aztán átgondoltam a dolgot és azóta nem is játszok MMO-kkal.

Persze nem feltétlenül csak menekülni vágyó emberek mmoznak.

2014. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mirk ***** válasza:
100%
Szinte mindenki - kivéve azokat akiknek a valóságban jó körülményei, baráti társasága, boldog párkapcsolata és úgy általában mindene megvan.
2014. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fura ebbe belegondolni, de ott legalább tényleg "önmagam" lehetek. Nincsenek társadalmi rétegződések, elvárások, és javíthatatlanul elrontott cselekmények...
2014. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én mondjuk azt az érzést szeretem, hogy élő emberekkel játszok, egy virtuális világban. Mondjuk általában csak mész és lősz típusú hülyeségek érdekelnek, de valahogy sokkal izgalmasabb úgy megmenteni valakit, vagy segíteni neki, vagy összedolgozni vele, hogy tudod azt, hogy élő ember van a másik oldalon, és nem csak egymagad ülsz a gép előtt.


Ilyen szempontból tényleg "veszélyes" is a folyamatos játék, arra késztet hogy fejlődj, tölts el minél több időt benne, és te meg jól érzed magad, egyetlen gondod hogy meglesz e ma a kellő XP vagy csak holnap.


De alapvetően ez a hátránya az egész internetes világnak is, chat, ismerkedős oldalak, satöbbi, mindenhol eldumálgatunk, aztán rájövünk hogy még sincs semmink.


De szerintem az ilyen embereknek is legjobb, ha felállítanak minden napra egy listát, célokkal amit el akarnak érni, meg akarnak tenni, és akkor nap végére meglesz a sikerélmény, hogy ebben vagy abban haladtam.

2014. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában a virtuális világban mindenki jobban érzi magát, maximum az nem, akinek mindene megvan, de az nem túl sok ember. A videójátékban lehetsz 2 méteres kigyúrt spártai, aki isteneket öl meg, lehetsz profi autóversenyző, kalandor, szörnyvadász, kiképzett kommandós. Csomó olyan dolog, ami nagyon izgatja az ember fantáziáját, de tudja, hogy sosem fogja átélni a való életben. Ez valahol kicsit elszomorító.
2014. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!