Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyenkor miert neznek ram...

Ilyenkor miert neznek ram furcsan? Egy tizenevesnek nem lehet eletcelja?

Figyelt kérdés
8.osztaly vegen vettem eszre eloszor ,mikor par volt osztalytarsam edesanyaval beszelgettem ,hogy nagyon furcsan ,ketelkedve nezett ram ,mikor arra a kerdesre ,hogy mi akarok lenni azt valaszoltam ,hogy "nem csak akarok lenni ,hanem mernok is leszek ",akkor meg nem is nagyon erdekelt ez a dolog. Mostanaba kicsit zavar ,hogy ha valakivel komolyabban beszelek ,es szoba kerul a jovom (foleg felnottek) nem ertik hogy hogyan terveztem ezt el igy ,es miert vagyok ennire hatarozott..valaki elmagyarazna ,hogy miert rossz az ,ha egy 17 eves lanynak konkret tervei vannak az eletere nezve?

2014. febr. 7. 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Rám először furcsán néztek hogy mi akarok lenni aztán pedig szabályosan kinevettek. Ma pedig már a küszöbén vagyok annak hogy elvégezzem álmaim szakmáját. :D
2014. febr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"nem csak akarok lenni ,hanem mernok is leszek "


Nekem ez a fogalmazás az, ami nagyon furcsa, olyan, mintha "csakazértis" bizonygatni akarnád, mert nem vagy biztos magadban és így kicsit óvodás hatású a kijelentés.


Ettöl függetlenül az nem probléma, hoyg mérnök akarsz lenni, 17 évesen már elvárható, hogy valami elkepzele´sed legyen a továbbtanulásról.


Amennyiben az "eltervezem a jövöm" viszont nemcsak erre vonatkozik, hanem elöre "megtevezed" a pontos munkahelyedet, a párkapcsolatodat, a gyerekeid számát, azt, hogy hol fogsz élni, stb - ezt bizony nem lehet elöre eldönteni, mert igen sok esetben közbejönnek véletlenek, amik miatt megváltotnak a lehetöségeid.

2014. febr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon egyszerű a válasz:

Talán mert lánytól hallani kicsit furcsa, hogy mindenképp mérnök akar lenni.Nem egy megszokott női szakma ez.

2014. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert az az előítélet él az emberekben, hogy egy "gyerek" kizárt, hogy komolyan tudjon gondolkodni, ő csak egy éretlen valaki. Ráadásul ha még lány is az illető, ez fokozottan igaz. Tudod, "egy gyerek játsszon és tanuljon, ne tervezgessen".

Rossznak nem rossz, csak hozzá kell szoknod, hogy társadalmunkban ez a divat, nem és életkor alapján beskatulyázni mindenkit, és ha az előre elképzelt séma nem illik rá, akkor bizony már rosszallóan tekintenek rá, még akkor is, ha ehhez a sémához képest jóval pozitívabb a hozzáállása.

De nem kell foglalkozni velük, és kész.

Meg talán kicsit az irigység is dolgozik bennük, hogy már most, 17 évesen jobb jövőképed van, mint amit ők elértek.

2014. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3: igen, tudjuk, mert ugye a nő az maradjon otthon, szüljön, főzzön, mosson, takarítson, hogy jut egyáltalán eszébe, hogy művelt ember legyen belőle?

(Az ilyenekből látszik nagyon, hogy még közelebb állunk a középkori gondolkodáshoz, mint a civilizált, modern társadalomhoz.)

2014. febr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 8 éves koromtól makacsul állítottam, h orvos leszek. Mindenki kinevetett akkor. Sok minden keresztbe húzta a számításaimat később (külföldi vagyok, így nem vettek fel az érettségim miatt) aztán külföldre költöztem és ott próbáltam meg, és semmi sem tántorított el a célomtól és meg sem álltam az orvosi egyetemig. Szóval ne hallgass másokra, csak magadra és foggal-körömmel harcolj!

21/L, orvostanhallgató

2014. febr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!