Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az baj ha én Szenes Ivánt...

Az baj ha én Szenes Ivánt sokkal nagyobb embernek tartom mint Hofit?

Figyelt kérdés

#Hofi Géza #Szenes Ivám
2014. febr. 9. 01:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem tojik rá magasról, hogy te kiről mit gondolsz? Engem pl. totál hidegen hagy, tőlem akár a Zorbánt vagy a Gyurcsányt is istenítheted. :D
2014. febr. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 DeAnn ***** válasza:
100%
Miért lenne baj? Nem vagyunk egyformák. (Hála a jó Istennek..)
2014. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem árt, ha tudod, hogy Hofi egy "megcsinált" figura volt. Kádár ugyanis 1956 óta rettegett attól, hogy az akkori események megismétlődnek, őt pedig majd felelősségre fogják vonni, sőt akár ki is végzik. Ezért kellett egy olyan figura, aki "szelepként" működhet, akin keresztül a nép "legálisan" nevethet a rendszeren, és inkább ily módon vezetheti le a feszültségét és elégedetlenségét, semmint forradalommal.

Ha megfigyeled, Hofi "poénjai" nem a sajátjai, hanem vagy egyenesen szájába adták, vagy olyan vicceket mondott, amik már akkoriban is vagy 100-120 éve forogtak közszájon (már XIX. századi vicclapokban is szerepeltek...), csak ő úgy adta elő, mintha a sajátjai volnának.

Mindezeket egy azokat a köröket jól ismerő tanárunk mesélte az egyetemen.

Az meg, hogy egyáltalán nem tartom nagy embernek, még csak rokonszenvesnek sem, sosem kedveltem, már az én személyes véleményem. (De ezt jobb nem hangoztatnom az ismeretségi körömben, mert agyonvernének, bár a fentiek tudatában kicsit vicces, amikor pl. valamelyik idősebb ismerősünk áradozik róla, hogy mer' a Hofi volt az első, aki merte parodizálni a Kádárt -- közben persze erre is felülről kapott utasítást és engedélyt, meg fentről csinálták meg neki a műsort...)

2014. márc. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, hogy Hofi egészen a haláláig - a kilencvenes években is - zseniális volt, amikor már Kádárék már nem írták neki a poénokat...
2014. márc. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
De akkor is jobbára közvicceket mesélt, amiket nem ő talált ki.
2014. márc. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5%
Kár, hogy nem hallottad akkor, mert akkor nem írnál ilyen bugyutaságot.
2014. márc. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!