Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha?

Mit csináljak, ha?

Figyelt kérdés
Ha semmi nem érdekel a világon,csak a zenehallgatás és az álmodozás.SEMMI MÁS.??Immár 18 éves vagyok,azért ez elég necces.

2014. febr. 10. 18:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Semmit?xD
2014. febr. 10. 18:50
 2/7 anonim ***** válasza:

Dehogy necces. nincs ezzel semmi baj. Én 21 vagyok és még mindig álmodozok de ha muszáj akkor általában képben vagyok.

Nyugi más is fog érdekelni majd. 21L

2014. febr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És mindig is így voltál vele, vagy ez csak egy ilyen időszak? Amúgy igen, eléggé szarügy. :D Próbáld ki esetleg magad valamilyen művészetben. (?) De ami a legjobb, ismerkedj új emberekkel.

Egyébként én is valamilyen hasonló helyzetben vagyok, mostanában szinte semmi sem tud érdekelni, nagyon hamar elveszítem az érdeklődést az olyan dolgok iránt is, amiket amúgy szeretek/szerettem, meg nehezemre esik figyelni akármire is, pedig próbálkozok, és ez felettébb zavar. xD

2014. febr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.:) Most kicsit sem gondolom,hogy bármi is komolyabban érdekelne...remélem igazad van.
2014. febr. 10. 18:55
 5/7 A kérdező kommentje:
3# Igen,amióta az eszemet tudom,ilyen vagyok,de főleg úgy kb 12 éves korom óta..Te hány évesen vagy hasonló helyzetben,ha szabad megkérdeznem?
2014. febr. 10. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek a #2-es válaszolóval, hogy nincs kifejezetten baj ezzel. A zene és az álmodozás az ember ösztönös, illetve érzelmi részéhez tartozik, amely nagyon fontos ahhoz, hogy valaki egyensúlyban legyen saját magával.

Nem szólhat minden csak a munkáról, a tanulásról, a bulizásról vagy egyéb dolgokról. Maga az egyensúlyt a különböző tevékenységek alkotják.


Mindazonáltal, épp az előbbi kijelentésből kiindulva, az egyensúly elérése feltételez bizonyos arányokat adott tevékenységek között. Attól, mert valami önmagában jó, még nem jelenti azt, hogy akkor is jó adott személy számára, ha azonkívül az ember semmit mást nem csinál.


Egy nagy keleti bölcs, Shunryu Suzuki idézetével élve: " A fogmosás egy jó dolog. Mégsem annyira jó, hogy azt egész nap kelljen csinálni. " - Tehát mindennek megvan a maga helye és szerepe.

Nem mindig, de sokszor az emberek menekülni akarnak valami elől és ezért esnek túlzásba adott dolgok szempontjából.

Ez a fajta elzártság és kizárólag adott elfoglaltságra való koncentrálás mindig felvet egy kérdőjelet, hogy " Vajon engem miért vonz ennyire ez a dolog és miért nem vonz semmi más ezen kívül ? " - Ezt a kérdést kevesen teszik fel maguknak azok közül, akik valamely tevékenység rabjává váltak, de ha valaki felteszi magának a kérdést, akkor érdekes válaszok kerülhetnek a felszínre.

2014. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak a terjedelmes választ!:) Van néhány sejtésem,és ezeket a kérdéseket már feltettem magamnak,de pontosan nem tudom mi van.Nagyon tetszik,amit írtál.
2014. febr. 24. 18:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!