Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek róla?

Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Gondolatfosásom volt, elnézést. Úgy érzem muszáj megosztanom, kellemetlen érzés egyedül merengeni.



"Sivár élet reménye a fontosságra, ám az messze. Fénykilométerre sem akadni rá. Remegő érzés hatalma minden mozdulat felett. Nincs kontroll, nincs erő csak az ami. Amiből kijut, és amiből nem. A hiány keserű szavai fülembe súgják létüket, én pedig könnyes szemmel hallgatom mondandójukat, miközben saját szavaimat fürkészem kihalt lelkemben. Nincs élet, nincs halál, nincs a semmiből kivezető út. A remény rabjaként szolgálom az álmaim akaratát, ám viszonzásra nem akadok. Szökött szabadként menekülök sorsom elől, ami már rég nem üldöz. Magamra maradtam az üres világban, keresve azt, ami az enyém, de semmit nem találok. Keserédes ölelés ragad magával a sötét mélybe. Felajánlja a saját boldogságát vágyaim csillapítására én pedig naivan és éhesen nyújtom kezem érte. Fájdalomként érkezik, gyönyörként teljesül be. Felrepít a magasba, hogy belássam az életem, az elhagyott sorsomat. Látok mindent. A fájdalmam, a dalom a tükörnek, a győzelmem a világ felett majd zuhanni kezdek. Visszaesek oda, ahonnan jöttem. Sivár, szürke világ tele hazugsággal, mind felett a legigazibb álszentséggel. Szeretnék újra látni, visszafutni, visszakapni azt, ami volt, mindent, amit elvesztettem. Újra hallani a saját szavaimat, látni a saját arcomat, a saját könnyeimet és érezni a világ zord hidegségét."


Körülbelül az életem azon része, mikor depresszió miatt elszartam az életem. Mit gondoltok?


2014. febr. 14. 01:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, mert volt hasonló korszakom. Remélem, azóta már megtaláltad az utad, és nem érzel így. Mindenesetre köszönöm, hogy feldobtad a reggelem, mert a "gondolatfosás" szón felnevettem. Pedig nem szoktam. Egyébként szimpatikus a stílusod, emlékeztetsz valakire. Legyen szép napod!
2014. febr. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Érződik benne a kontrollvesztettség, a nyugtalanság, az egyensúly elvesztése miatti riadtság érzése.

A keserű lét markoló egója és a nyugalomra törekvő elme harca.

A nihilisztikus döbbenet. Az ürességgel való szembesülés. A célfeleslegességre való ráeszmélés.

A nincstelenség miatti kiábrándulás.

A sötétségbe való menekülés- a sötétség mindent elnyel. Ugyanakkor ( ez már saját megjegyzésem ): a sötétség nem az ember ura. Az ember a sötétség ura. Engedi belemerülni magát, átitatja vele a tudatát és felhasználja arra is akár, hogy megerősödött erővel térjen vissza oda, ahonnan elszakadt. Kell a kontraszt ahhoz, hogy lássunk és néha a sötétség többet mutat, mint a világosság.


Nagyjából ugyanebben az életérzésben megosztom egy saját szövegrészletemet: “ A létem tükrében megpillantom azt is , ami van és ami nincs; ami volt és ami lehetett volna; ami lesz és ami talán soha nem fog beteljesülni; tragikus dualitás ez, szétszaggatja az embert; a belső kettészakad ezen párhuzamos lehetőségek útvonalain, akár egy vonat, mely mindkét sínen mehetne, ezért zordul kisíklik mikor választóvonalhoz ér és nyugtát találja szétroncsolódva, a hideg földön, mert többé nem kell a kételkedéssel szembesülnie.


De az ember nem ilyen. Ha kettészakad, hát kettészakad. Összeszedi magát, hogy újból széteshessen. Csak így tudja megélni az életet, mely tele van megsemmisítő fordulatokkal. Egy életen át megsemmisilünk többször is, majd Főnix madarak módjára újraéledünk saját hamvainkból. Van élet, van halál, van Pokol és van Paradicsom – van minden, amiben hittem és van az is, amiben nem.


Saját hitem rabszolgája lehetek csak, mert az élet mindent megad: a rosszat is, a jót is, a zordat is, a gyengédet is, a sötétet is, a fényt is. Az én dolgom az, hogy miként mozgok ezen hálón és hova jutok el, mitől pusztulok és mitől éledek.

A káosz szülöttjei vagyunk, a világ a mi játszóterünk. Csak az a gyerek tud játszani igazán jól, aki nem törődik azzal, hogy eltéved-e. ”

2014. febr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Második: amit írtál újabb gondolkodásra ösztönzött. Nagyon szépen összeszedted.

2014. febr. 14. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!