Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit éreztek amikor 4-5...

Ti mit éreztek amikor 4-5 éves kérdésekbe akadtok, régi dátumokkal felírt megjegyzésekbe? Milyen pszichológai jelenség játszódik le bennünk? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Ti mit éreztek, mi játszódik le bennetek, amikor például egy ilyen hozzászolást olvastok?


"idén fogok egyetemre menni, remélem jól alakulnak a dolgok majd"

2009. 05. 14. 17:38


2014-ben olvasva engem érdekel, hogy vajon már el is végezte az egyetemet? Ugyanakkor fáj a szívem az idő gyors múlása miatt, jelenleg én is szeretnék továbbtanulni, évek múlva talán ez is csak egy múltba veszett kérdés lesz? Mi játszódhat le bennünk? Vagy ezt nem mindenki érzi?


Nekem az is fáj, amikor a vonatállomáson ilyen feliratokat olvasok:

"Szandika voltam 2002. 11.04"

"Vásárosnaményba vettem jegyet 2004. 07.16."


Vajon hol lehetnek most ők? Vajon emlékeznek még-e erre? Vajon gondol-e valaki még erre rajtam kívűl? Egyáltalán itt élnek-e még.. ha élnek?


Pontosan nem emlékszem már, hányszor írtam már megjegyzéseket dátummal ellátva, igazából annyira furcsa, tele van a világ dátumokkal felcímkézve talán 1-2t mi is írtunk már ha nem is emlékszünk rá és nap mint nap járunk-kelünk és észre sem vesszük a dátumokkal ellátott karcolatokban életek vannak írva: pl: "Anna + Csaba, Örökké együtt 2005 <3" vagy "Utállak Szabina". Noha nem is mindegyikhez írtak dàtumot, de annyira elgondolkodtató, hogy vajon az adott helyen milyen körülmények közt lett felírva a megjegyzés, valaki elgondolkodik-e majd rajtuk?

Valaki emlékezni fog-e rájuk? Több rokonom is külföldre költözött, és tényleg fájó szívvel nézem ezeket az apró kis, talán senkinek semmit sem mondó üzeneteket, mint kb egy palackba zárt üzenetet... A kérdésem így már elég költői, de ezért érdekel, hogy ezen ti már elgondolkodtatok-e? Vajon 10 múlva mit gondol erről majd egy olvasó? (köszönöm, hogy elolvastad)


(Aki jót nem tud szólni, inkább ne írjon).



2014. febr. 17. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés... talán csak az emlékszik rá, aki írta. De az se mindig. De ez szerintem akkor és ott valakinek sokat jelentett.Azóta elmúlt sok év, és lehet hogy az illető azóta se járt arra, de mivel az emlékeink örökre megmaradnak, talán öregkorára visszatér oda az ember, s előjönnek az emlékek. Akkor szintén gyönyörűek leszek az idő távlatából.

Az hogy itt miért lehet régi évekkel ezelőtti dolgoktól olvasni...hát szerintem senki nem foglalkozik azzal hogy 3 éve kinek milyen hasfájása volt, de talán a régi válaszokból is tud az új regisztráló csemegézni.

2014. febr. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
tudom h régi a kérdés de nekem nagyon bejön. anniyra ugyanezeken szoktam gondolkodni h az hihetetlen :D jó látni h nem vagyok egyedül. amúgy nekem több ilyen elvont hülyeségem is van :D
2014. júl. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

:) semmi baj nincs azzal, ha a "fejünkben éljük életünket".

ha gondolod írhatsz

2014. júl. 8. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a kerdes is lassan egy eves. Nekem az jut eszembe, hogy felesleges valaszolnom, mert mar reg elalvult a tema.
2015. jan. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Vajon azóta a kérdező még mindig így érez egy régi dátummal ellátott feliratra nézve?🤔
2020. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!