Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen különc vagyok? Lesz...

Teljesen különc vagyok? Lesz valaha is valakim? 16L

Figyelt kérdés

Szóval.

Már kiskorom óta nagyon furcsa és különc ember vagyok.

Teljesen messze áll tőlem az ami másnak számít, ebben a mai világban. Nem igazán jövök ki a kortársaimmal sem. Az, hogy a mai fiatalok csak fotózgatják magukat, a hülye divatról beszélnek meg náluk az a menő, hogy kinek hány lájkja van a fészbúkon ez engem teljesen kiborít. Ellene vagyok minden mai úgymond "menő" dolognak az emberek körében.

Van pár "barátom" akikkel néha az iskolában beszélgetek, de ennyi. Semmi több. Legtöbb időmet otthon töltöm a szobámban. Rengeteg olvasok, főként szépirodalmi tudományos és filozófiai könyveket. New age-et. Sokat gondolkozok a világon. Miért vannak így a dolgok, ahogy. Próbálok rájönni sok dolgokra.. Szeretek írni, bármit. Rajzolni, festeni és még sportolni is.. Minden olyan jó és mégsem.

Érzem, hogy nagyon magányos vagyok odabent. Sohsem volt még fiúm. Lehet nem is lesz.. Egy barátnőm sincs kiben 100%-ig megbízhatnék. Csak anyukám. Őt nagyon szeretem..

Teljesen szemben érzem magam az egész mai társadalomképpel és világnézettel. Képtelen vagyok azt csinálni amit ránk erőltetnek. És egyre nehezebben bírom..

Valaki tudna valamit ajánlani? Esetleg van itt "hasonló" ember ?


2014. febr. 17. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia. En teljesen aterzem a problemaid,en is igy vagyok mint te. Ha gondolod beszelhetunk ezekrol a dolgokrol.. .:) 17/L
2014. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia!:)

Nekem sem tetszik az,amit sokat a facebook-on művelnek. De gondolj bele, ez még nem is olyan rossz, csak fotózgatják magukat, és ha lájkolnak valamit, azt nem mindig azért teszik, mert tényleg tetszik nekik, csak megszokásból. Sőt, az a jó,hogy már meg is válogathatod, hogy kiket "követsz" face-en.:) Mondjuk az már a rosszabb eset, mikor névtelenül szívatnak másokat...mert az is "menő" mostanában. Én a közösségi oldalakra csak azért járok fel,mert sok barátommal csak ott tudom tartani a kapcsolatot, mivel ők messze élnek.

Én is szeretek olvasni.:D Egy könyvmoly vagyok.

És nekem sem volt még barátom,de nem is szeretnék,mert akkor állítólag nem tud rendesen koncentrálni az ember arra,amire kellene.

Amúgy mostanában én is egyre többször érzem azt, hogy magányos vagyok.:/

16L

2014. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Fiatalok vagytok még, nem kell aggódnotok semmi miatt, a középiskolás barátságok legnagyobb része amúgy is véget ér.

Előbb-utóbb olyan közösségbe fogtok kerülni (munkahely/egyetem/főiskola), ahol hozzátok hasonló gondolkodású emberekkel tudtok megismerkedni, szóval csak legyetek türelmesek, fordítsátok ezt az időt arra, hogy fejlesztitek, művelitek magatokat, próbáljatok minél többet kihozni a helyzetből :)

Egy volt sorstársatok.

21/F

2014. febr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyet nem szabad ígérni hogy ott csak olyanok vannak mint ők.

Nagyon téves gondolkodás/meggyőződés.Az élet összes területén találkozunk olyanokkal akikkel teljesen más a személyiségünk,akiknek merőben más az értékrendjük.

Egyetemen is ugyanúgy ott vannak az ilyen alakok,és munkahelyen is.

Nincs kivétel hogy várjatok mert jó lesz..(nem hiszem hogy a középkori felfogás hogy nyugi most szenvedünk,de majd halál után jó lesz, ide átültethető kisebb átalakításokkal)

Megérthető ez a hiány érzet, az ember egy társas lény.

Igényli a kapcsolatokat.

Hidd el lesz barátod,még csak 16 éves vagy.

Nagyon egyedi nézeteid vannak,szimpatikus is vagy első benyomásra, nincs veszve semmi!

2014. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy lesz valakid, csak ki kell várnod. Nálad inkább arra kell figyelni, hogy nyitott maradj, ne reagáld túl a különbözőséged, pl. ne hanyagold el a külsőd csak azért, mert nem érdekel a divat, és ne utasíts el mindent élből, ami népszerű. Illetve ne nézz le másokat csak azért, mert tőled különböző az értékrendjük. Ez egyébként nem könnyű!


Én kamaszként pl. szarul öltöztem (igazából csak ruhát hordtam), dacból lenéztem az összes TV sorozatot, és bár általában véve ma sem nézem őket, azért vannak értékesek is amiket végignéztem (régi példa a Monty Python Flying Circus, újabb a Terápia). Továbbá kamaszként lenéztem azokat, akik másmilyen zenéket hallgattak (kivéve ha komolyzenét, mert arra felnéztem). Nem árt egyfajta nyitottság és nagyvonalúság, ettől persze még meg lehet a véleményed.


Nem tudom hol laksz, esetleg szétnézhetnél hogy van-e valami filmklub, vagy valami hasonló hely. De ott is emberek lesznek, akik egy része szimpatikus, másik része nem, stb.


Bocs ha olyat mondtam ami triviális. :-)

2014. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Részben hasonló vagyok hozzád, én sem szeretem ezt a világot, mindenki vagánykodik, stb.

De nem teljesen, én azért sok mindenben vagyok olyan, mint a többiek, de sok mindenben különbözöm is. Van facebook-om, de nem rakok ki csomó képet, és nem vagyok egész nap facebook-on, csak hetente néha megnézem.

Szeretek olvasni, filmeket nézni (komolyakat, a vígjátékot pl. nem szeretem) stb.

Szóval ha szeretnél, írhatsz üzenetet, beszélgethetünk, arról, hogy neked milyen.

2014. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, majd 80 évesen megtalálod életed párját, aztán másnap megáll a szíved.


Amúgy nem!


26L

2014. febr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne félj, nincs semmi veszve, előtted az élet, még ha ilyen hülye közhely is ez. :)



Amikor én 16 voltam, még facebookom se volt, nem hogy lájkom, képem, satöbbi.


Lesz barátod, barátnőd, ne félj. Hasonló cipőben járok, mint te, én sem érzem magam jól a ma divatos világnézetek körében, sőt.


Ha esetleg van kedved beszélgetni róla, írj privátot :)


21F

2014. febr. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én elég hasonló vagyok, sőt szinte teljesen. Sportolni és festeni nem igen szeretek. Nekem se volt még barátom, sőt a fiúk egyenesen hülyének néznek, mert szeretem a tudományos könyveket, dokumentumfilmeket. Évekig piszkáltak miatta.

Szerintem keress hasonló érdeklődésű embereket, a divatmajmokat és hasonlókat meg hagyd a fenébe.

Nekem írhatsz, ha akarsz! :)

2014. jún. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!