Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most komolyan csak ezen múlna?

Most komolyan csak ezen múlna?

Figyelt kérdés
az, hogy az ember mennyire szerencsés, mennyire van jó anyagi helyzetben...stb. valóban csak a dolgokhoz való hozzáállásán múlna?

2014. febr. 18. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
nem,a szerencséhez, a sorsodhoz,és az erőfeszítésedhez...van amikor minden megvan mégsem sikerül
2014. febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na de az miért lehetséges, hogy mondjuk nyersz a lottón, vagy örökölsz egy lakást, míg más gürizik, a fillért is félrerakja, spórol, mégsem jut egyről a kettőre. Vagy van, akinek szinte ölébe hullanak a nagy lehetőségek, más meg ezer ujjal utána kapaszkodva sem éri el őket. Hogyan lehetséges ez?
2014. febr. 18. 16:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudod hányszor és hányan teszik fel ezt a kérdést maguknak,másoknak és a teremtőnek?

hogy miért ennyire igazságtalan minden,és nincs recept arra hogy ,te is megkaphasd..van akinek ez jut másoknak az..van akinek semmi,de túlélő,van akinek mindene megvan de nem élvezheti mert meghal...a lényeg ez a világ nem a kényelemről szól..és ezt észrevehetted már kezdve azzal hogy felkelni sem tudsz reggelente..ez a világ a küldetésnek és feladatnak lett szánva a többi eszköz hozzá hogy megvalósítsd.. és közelebb vigyen hozzá,de senki nem ígérte hogy jár minden ami benne van...van aki azt hiszi ezért él..az nagyot koppan majd,ezért van annyi boldogság hajszolás,és még sem boldog..pedig a legnagyobb luxus és lehetőségei vannak meg...az embereket a vágyai viszik le a útról amiért idejött,legyen az egy csoki,vagy egy szerelem..mind arra szolgál hogy letérítsen..persze van amikor az életed része kell hogy legyenek ezek..de ezért van az,hogy minél jobban vágyakozol és küzdesz valamiért annál nehezebben vagy egyáltalán nem fogod elérni...mert a cél nem ez hogy jól érezd magad itt!!

2014. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"az embereket a vágyai viszik le a útról amiért idejött,"


Hallgatom, mi az az út akkor, amiért idejöttünk.

2014. febr. 18. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:
ezt neked kell tudnod,neked kell megfejtened,ezt helyetted senki nem fogja...valakinek annyi hogy valakivel találkozik,valakinek annyi hogy Isten követi,valakinek annyi hogy pénzt ad valaki meg felfedezi a relatívitás elméletét...érted?Lehet a lényedet kell átadnod másnak,vagy támasza lenni..aktuális pillanatban ott lenni,és úgy reagálni rá...mindenkinek más az élete,a sorsa,a küldetése..egyénileg rászabott,a személyiségéhez,a lelkivilágához a adottságához...nem kell nagy dolgokon agyalni lehet hogy nagy dolog lehet hogy jelentéktelen,és lehet hogy sosem fogod megtudni sikerült e a küldetésed...
2014. febr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oké, képes vagyok elfogadni, hogy mindenkinek más utat kell bejárnia. Csak egyvalamit nem értek: ha pl. valaki örökök (esetleg sorozatosan), vagy a szerencse folyton pártját fogja, attól nem fog változni, nem fog fejlődni. Míg aki majd' megszakad abba, hogy végre változzanak az életkörülményei, azon meg túl sok a teher.


Ha létezik úgynevezett gondviselés, isteni igazságszolgáltatás, akkor nem kellene, hogy kevésbé legyenek differenciák emberéletek között? Úgy értem, miért szenved valaki indokolatlanul sokat, és más meg miért szerencsés folyton? Vagy tessék itt egy példa: a csecsemő, aki, rákosként jön már a világra, neki mi a bűne, mit kell megtapasztalnia már ilyen kicsi korban?


"ezt neked kell tudnod,neked kell megfejtened"


De hogy fejtsem meg? Hogyan kapható útmutatás? Néha rendesen olyan érzésem van, mintha átok ülne rajtam (bár nem tudom, ez lehetséges-e egyáltalán), mert sokszor sorra jönnek a negatív dolgok az életemben, és csak lesek, hogy de hát mit követtem el, vagy ki ellen?


"Lehet a lényedet kell átadnod másnak,vagy támasza lenni.."


Lehet, de mégsincs megerősítés "odaföntről". Olyankor honnan tudjam, merre menjek, mert most úgy érzem, nem a helyes úton járok, de nincs jelzés, hogy merre induljak..sokszor mondják,hogy csak figyelni kell a jelekre. Régebben volt is pár jel, megérzések..de mára ezek valahogy eltűntek :( És nem tudom, miért.


"mindenkinek a küldetése..egyénileg rászabott,a személyiségéhez,a lelkivilágához a adottságához..."


Ezt még el is fogadnám, csak itt akkor megint nem értek valamit: ha elvileg az adottságainknak megfelelő életet éljük, mert az van ránk kiszabva, akkor hogy lehetséges az, hogy érzem, tudom, miben kellene kiteljesednem, mégsem hozza össze a sors a szükséges feltételeket. Pedig nem várom ölbe tett kézzel, valóban teszek érte. De mintha nem akarna "beteljesülni a sorsom".


Tudod, én abban hiszek, hogy ha pl. valaki valamiben tehetséges (bármiben!), azt nem véletlen kapta a sorstól, azzal élni kell. De akkor hogyan lehetséges, hogy rengeteg tehetséges embereknek nem sikerül beteljesíteniük, amiért elvileg itt vannak?


"lehet hogy nagy dolog lehet hogy jelentéktelen,és lehet hogy sosem fogod megtudni sikerült e a küldetésed..."


Na de nem azért IS vagyunk ezen a világon, hogy beteljesítsük a küldetésünket? De úgy hogy teljesítsük be, ha azt sem tudjuk, hogy mit kellene beteljesítenünk, vagy éppen tudjuk, mit, csak az utat nem látjuk, hogy hogyan tudnánk azt beteljesíteni? Ha például valaki már gyermekkorától kiválóan táncol, látszik, hogy szinte egybeforr a tánccal, arról nehezen hiszem el, hogy az ő küldetése mégsem a tánc lesz, hanem pl. hogy bíró legyen, vagy szakács...


Én már ezen annyit gondolkodtam,hogy lehet, más az életutam, mint amit jelenleg képzelek magamnak, vagy, szinkronban ezzel: amit mások képzelnek nekem, de közben semmi más nem kerül utamba, egyszerűen nem érzem, hogy nekem más pályán kellene már most lennem, vagy oda kellene kerülnöm. De közben nem haladok jelenlegi pályámon sem. Szóval én ezt a megrekedést nem értem, hogy ez mire jó, hiszen ez nem vezet sehová. Azt meg nem nagyon hiszem, hogy az én életutam az volna, hogy folyton hezitálok, hogy a megfelelő úton járok-e vagy sem.

2014. febr. 18. 21:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindig is érdeklődve álltam szinte minden emberhez, még sincs 1 barátom se.


1 lányt se akartam kihasználni soha az életemben, nem voltak hátsó szándékaim feléjük, mindig őszinte voltam mindenkivel, persze tapintatosan. Mégse jött össze 1 bnő se 25 életévem alatt.


Ezek után, ha valaki azzal jön, hogy rosszul állok hozzá, meg nézzek magamba, mert ott van a hiba, na azt 3x röhögöm körbe!

2014. febr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hadd válaszoljak a 7esnek és kedves kérdező közben te is figyelhetsz most...

26 éves lány vagyok mindig őszinte és odaadó,mindenkire nyitott,segítőkész,kiforrot jellem,de nyitott a változásokra...fogalmam sincs ez az egész miért van próbálok úgy válaszolni,ahogy tudok,ahogy gondolom,nem vagyok Isten,bár keresztény igen,sokat csalódtam ,telekudarcokkal elvesztettem a hitemet,a sorsba és sorsszerűségbe is...eddig én is a jelek után mentem,de indvégig csúnya tréfát űzött velem...ugyanabba vagyok mint ti mindketten ez a közös bennetek ...Barátaim nincsennek sikeres életük van családdal,iskolával munkahellyel,mikor támasz kellett volna elfelejtették azt is hogy élek...volt aki megbántott és boldogabb mint én valaha is leszek..megbíztam valakiben egy nagy csalódás után és újra ugyanazt végig éltem..most két hatalmas kérdőjel van bennem .nem tudom egyáltalán valaha is hiszek még magamban az életemben...sors?Vicc talán nem az...itt vagyok valamiért és egy korosztály(ebből it elég kevés van már)nem tudom miért ,én is keresem a válaszokat pont ugyan ezekre..mindennap zakatol a fejembe,arra adtam választ,ami bennem is felmerül folyton...itt vagyok,most nekem is barát kell és végre valaki aki szeret és megért...sorsszerűség ,küldetés nektek?nekem?ki tudja naivitás még hinni ebben ezek után,de oly erősen vágyom a hitre hogy ezek itt most nem véletlenek megintés itt és most kellett összefutnunk...Szeretek segíteni...talán tudtam,de ha valami eszembe jut még leírom kérdező..ígérem:)

2014. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!