Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Komolyan van, aki bármit...

Komolyan van, aki bármit elhisz, amit linkelnek neki a netről?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez a kérdés nem valami hasznos, de nagyon megérett bennem, mert olvastam itt válaszokat, és azt láttam, hogy az emberek, még ha tudományos területről vitatkoznak, de ha bulvár dolgokról, akkor is, mindenféle linket beszúrnak. Utána meg úgy érzik, ők most mennyire alátámasztották a dolgokat. Most komolyan van, aki elhiszi, hogy nem lehet AKÁRMI baromságot a netre írni?

Csak a vicc kedvéért: a sziget fesztivál készített interjút a killers (ha jól emlékszem) dobosával, aki azt nyilatkozta, hogy saját magáról szokott baromságokat írni a wikipédiára, és tippelnek, hogy melyik járja be a világot. Pl. azt, hogy ő koreografálja a klippeket, sokan elhitték.


2013. dec. 14. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A felhozott példádnál sokkal, de sokkal nagyobb marhaságokat is elhisznek az emberek!

Gondoljunk csak a kétévente fel-felbukkanó világvége-hisztikre. Meg a sok áltudományos marhaságra. Bizony az emberek jelentős része egyből elhiszi ezeket, teljesen mindegy, hogy hány ezer észérv szól ellene. Még ezt is vannak nagyon sokan, akik elhiszik: http://www.youtube.com/watch?v=_c6HsiixFS8


Mellesleg azért az is gyökérség, hogy valaki direkt szabotál egy olyan forrást, ami a hitelességre törekszik.

2013. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A videót, ha nem haragszol nem néztem végig, de egyébként igazad van. Sokan sok mindent elhisznek. Csak úgy zavart, hogy valaki ír valamit, berak egy linket, és mint aki jól végezte dolgát, és megcáfolhatatlan választ adott, büszke magára.
2013. dec. 16. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván mindent elhisznek, hiszen a közösségi oldalakon százszámra osztják meg az ilyen olyan álhíreket.

Pl. hogy Bill Gates szétosztja a vagyonát azok között akik megosztják ezt a hírt a facebookon. Vagy a 3 éves Pistike eltűnt (azóta már 6-szor előkerült) segítsetek megtalálni.

Múltkor egyik munkatársam be akarta adni nekem, hogy jan.1-től visszaállítják a sorkatonaságot, meg hogy megállapították a meterológusok, hogy karácsonyra fél méter hó fog hullani. Mondtam neki, hogy b*romság mindkettő. Ő meg, hogy elküldi az oldal linkjét, csak nézzem meg ha hazaérek. Megnéztem tényleg le voltak írva, de megnéztem a főoldalt és le volt írva, hogy kamuhírek vannak az oldalon.

Az embereknek csak egy kicsit utána kéne olvasniuk egy-egy dolognak, nem elhinni minden h*lyeséget.

2013. dec. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen kamuhíres dolgot én is láttam már. Mármint olyat, hogy valaki bedől neki. De nem hiszem, hogy ennek a közösségi oldalakhoz lenne köze, úgy csak gyorsabban terjed.
2013. dec. 17. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!