Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mások...

Miért van az, hogy mások előtt nehezemre esik számolni, gyakran hibázok, vagy teljesen leblokkolok?

Figyelt kérdés
Olyan helyen dolgozom, ahol pénztár is van, és gyakran előfordul, hogy egyszerű kivonásokat nem tudok elvégezni. Amikor vissza kell adni leblokkolok és nem látom magam előtt a számokat. Ez valami szocfóbia? Ennyire zavarban lennék? Tény hogy lámpalázas vagyok gyakran és idegenek előtt nagyon zárkózott vagyok, olykor zavarban vagyok, de ez normális? Bármiben segíteni kell, készségesen segítek, de ha fejben kell számolnom akkor zavarba jövök.
2014. febr. 20. 12:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Diszkalkulia?
2014. febr. 20. 12:27
 2/2 anonim válasza:

Diszkalkulia nem - az minden esetben fennállna, nem csak akkor , amikor mások előtt vagy.


Igen, sokkal valószínűbb, hogy egyfajta kialakult pánik, mely most már automatikusan generálódik ahányszor nyomás alatt érzed magad.

A megoldást tehát nem maga a számolással kapcsolatos fejlesztés terén kell keresned, hanem a stresszcsökkentés/ indulatkezelés/ feszült helyzetek kezelése terén.

Keress relaxálással, meditálással kapcsolatos technikákat, mert ez hosszútávon tényleg taccsra vághatja az idegeidet ( mármint nem maga a számolás, mert az igazán semmiség, viszont ez a nyomás és feszültség, amely kialakult benned ).

2014. febr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!