Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szinte nehezemr...

Mit tegyek, ha szinte nehezemre bemenni egyedül egy boltba?

Figyelt kérdés

Mindig kicsit feszült vagyok, ha boltba kell mennem, mert ott mindig úgy érzem, hogy az eladók, az ott dolgozók úgy tekintenek alapból az emberre, mint aki nem vásárolni, hanem lopni jött. Persze én soha nem lopnék semmit, csak mindig olyan kellemetlenül érzem magam a boltokban, nem vagyok valami határozott.

Hogyan győzzem le ezt az érzést, mit tehetnék vele?

17/F


2013. okt. 30. 10:10
 1/5 anonim válasza:
Először is amikor belépsz a boltba határozottan köszönj és ha pl: a húspultnál vagy akkor is, a biztonsági őröknek is. Így nem is fognak arra gondolni hogy te lopni akarsz és magabiztosabb is leszel!
2013. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ismerős. Engem az idegesít fel legjobban amikor a dolgozók járkálnak a vásárló körül, így hátratett kézzel mintha tök normális lenne. Pl. tescoban is néha mozdulni nem tudsz mert ott állnak, hogy na, na? Van egy 100 forintos bolt is a közelben, ami ugye kicsi és csak egy néni áll a pult mögött. Bemész, megveszed amit akarsz, de körülnézel hátha találsz valamit, sétálsz ide-oda ilyenkor a néni már majd kiesik a pultból vagy már ott áll mögötted...Most már mindenki nagyon elővigyázatos mert be kell látni nem ritka a lopás. Olyan mintha rögtön rosszindulattal fordulnának a ember felé, de valahol őket is meg kell érteni. Nem látszik a vásárlón, hogy fizetni is akar. Én mindig feszült vagyok akárhova megyek, szóval nálam ez nem csak ekkor jön elő. Aggódok, hogy kivel találkozok, letegezzem vagy magázzam az eladót stb.stb. Szóval bennem van a para rendesen, de elég jól leplezem.:)
2013. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és igen, köszönj, próbálj céltudatosan vásárolni mert már gyanús vagy a szemükben, ha nézelődsz... Gondolj arra, hogy ha megvádolnak akkor is ok nélkül teszik mert te nem loptál semmit, nem bánthatnak.:)
2013. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Légy határozott, magabiztos. A legfontosabb, hogy köszönj, és mindig fogj kosarat.
2013. okt. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy aki lopni megy, az nem izgul úgy, mint te.
2013. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!