Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is hülye vagyok...

Szerintetek is hülye vagyok emiatt, hogy így gondolkozom a későbbi életemmel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Sokáig nem tudtam, hogy mit szeretnék csinálni, de most "találtam" valamit, amit szívesen csinálnék.

Embereknek szeretnék segíteni, ápolónő szeretnék lenni, és ha majd már ott tartok, akkor szeretnék például Afrikában "szolgálni".

Apám és a szűkebb rokonság szerint nem vagyok normális, bármikor meghalhatok, de ez engem nem igazán érdekel.

Sohasem kellettem senkinek, nem tartom élethűnek, hogy valaha is saját családom legyen, főleg gyerekek, szóval értem nem lenne kár, ha meghalnék. Akkor miért ne segíthetnék másoknak?


2014. febr. 23. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki másban találja meg a hivatását, ha nem lennáének ilyen emberek, mint te, elég szar hely lenne a világ. Ha valóban ezt akarod, akkor csináld és légy boldog.
2014. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért nem élethű hogy lesz családod?
2014. febr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most már tényleg ideje lenne boldognak lennem valahogyan.

Szerintem azért nem lesz, mert még sosem kellettem senkinek, ennek biztos van valami oka, bár én nem tudom. Ja, egyébként meg állítólag meddő vagyok, aztán ki tudja.

De ez nem baj, már elmúlt bennem a vágy, ez most már nem érdekes.

Szeretnék inkább a tanulásra koncentrálni ezentúl, hogy aztán mehessek:)

2014. febr. 23. 16:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt nekivágnál Afrikának, nem árt ha a saját országodban segítenél embereken. Hidd el, kis hazánkban is sokan vannak akikre ráfér a segítség.
2014. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, most is önkénteskedem, remélem, hogy ezzel tudok segíteni másoknak.

Viszont a magyar egészségügy munkájában nem szeretnék részt venni, sem most, sem később. De ettől függetlenül persze szívesen segítek, ahol tudok :)

2014. febr. 23. 16:46
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

hát persze, hogy nem akarsz részt venni a magyar egészségügyben, ami ugye ezerszer jobb mint egy afrikai menhely.. Itt nem is ez a lényeg. A lényeg ennyi: Afrika..


Tudod azért ez elég bárgyú kifogás, hogy a magyar egészségügyben nem akarsz részt venni. Ki beszélt erről? Az embereken kéne segíteni.. De hát neked nem ez a fontos a fontos az, hogy elmondhasd Afrikába mész. Talán a szüleid pontosan látják, hogy itt erről van szó, és nem az önzetlen segítésről..

2014. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, rendben, elfogadom, hogy Neked ez a véleményed. Abban egyetértek Veled, hogy az embereken kell segíteni, én szeretnék.
2014. febr. 23. 17:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Én valahogy úgy képzelem, hogy az emberek nagyon idealizálhatják Afrikát, aztán jönnek ezzel hogy húúú kimegyek segíteni szegényeknek, és később jönnek rá hogy ott is pont ugyanúgy sz..r minden mint itthon. Meg valószínűleg azt is nézik, hogy egyszer csak meg kellene élned valamiből, és ebből nem igazán lehet.
2014. febr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igen Afrika valóban felkapott, talán amiatt is, hogy nem "elérhetetlen". Egyébként nem feltétlenül ragaszkodom Afrikához, elmegyek én Afganisztánba is, vagy bárhová, ha lesz lehetőségem.


A megélhetés egy másik kérdés, nem tudom mi lesz 3-4-5-10 év múlva, de még azt sem, hogy mi lesz holnap. Ez most úgy érzem nem tartana vissza. Persze nyilván, ha évekkel később olyan helyzetben lennék, hogy gondot jelentene a megélhetés, az csak a saját felelősségem lenne, mert én választottam ezt az "utat". Egyedül enyém a felelősség.

2014. febr. 23. 17:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ezt szeretnéd,akkor tedd azt..de azért ne így álj hozzá,hogy sose lesz családod,mert meddő vagy elvileg...még bőven megtalálhatod életed párját,csak hozzáállás kérdése,ettől fügettlenül segíthetsz Afrikában.De miért halnál meg? nem katonának mész Szíria területére...
2014. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!