Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozás nyitásán...

Sekri kérdése:

Saját vállalkozás nyitásán gondolkozom, egyéni vállalkozás megfelelne? "menj el könyvelőhöz kíméljenek"

Figyelt kérdés
Autókereskedés és alkatrész illetve autókarbantartás lenne a fő területem amin dolgoznék másodállásban (főállás is autószerelő) áfát akarok visszaigényelni(alkatrészeket) attól még lehetek Katas illetve másodállásként még lehet a Navnak a 25000ftot befizetni. De nem tudom, szerintem az évi 6 milliót elérném az nagyjából 5 autó.
2014. febr. 19. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
ha sajnalod a penzt konyvelore/tanacsadora stb... bele se kezdj...
2014. febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogyan akarsz ÁFA-t visszaigényelni, ha KATA-sként alanyi adó mentes vagy? :D Sürgősen beszélj egy könyvelővel!
2014. febr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18%

"menj el könyvelőhöz kíméljenek"


Akkor te is kímélj meg minket a hozzá nem értéseddel, és a hülye kérdéseiddel!

2014. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Hogyan akarsz ÁFA-t visszaigényelni, ha KATA-sként alanyi adó mentes vagy? :D"


Ezt honnan veszed? Figyeld csak ezt:


"A kata nincsen befolyással a vállalkozások áfával kapcsolatos kötelezettségeire. Így minden esetben a katás vállalkozásnak kell meghoznia a döntést, hogy célszerű-e az alanyi mentességet választani." (Forrás: ado.hu)

2014. febr. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!