Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ér vagdósásról hogyan lehet...

Ér vagdósásról hogyan lehet leszokni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 6. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha az eredet vagdosnád már rég nem írkálnál itt...de egyszerű, vágj mélyebbre ahol tényleg eret kap és megoldódik minden
2014. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem tudom, de állítsd le magad! Az én életem sem rózsás de hülye lennék leölni magam.(Én soha nem fogok meghalni xD vagyis igen de nem akarok szóval nem)
2014. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gömbicica ***** válasza:

akarattal!


és foglald el valami értelmes dologgal magad.

találj magadnak kedvtelést ........

2014. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, azért csinálod, mert valami lelki fájdalmat akarsz elnyomni a fizikaival. Tökmindegy, hogy ez "piti" dolog-e, vagy sem, a lényeg, hogy nem jól kezeled.

Próbáld máshogy levezetni a feszültséget. Írj blogot, nem muszáj nyilvánosan, el is rejtheted. Vagy írd le a bánatod csak úgy, Jegyzettömbbe pl. Ez utóbbit én is sokszor csináltam: legépeltem, aztán mentés nélkül kiléptem. Sokkal jobb lett utána. Vannak dolgok, amiket nem tudunk, vagy nem akarunk másokkal megbeszélni, mégis jó lenne kiadni magunkból, erre ez tökéletes módszer.

2014. márc. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahogy a cica mondja, találj kedvtelést, hajtépkedés, penge szopogatás vagy kevésbé fájdalmas körömrágás, ujjtördelés annyi minden van foglald le magad
2014. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A hajtépkedés, körömrágás stb. Ugyanolyan rosszak, így inkább ne szokj rájuk... én is az írást javaslom, ezenkívül kezdetben csapkodhatod a csuklód befőttesgumival, az is csíp, de azért jobb, nem kapsz tőle vérmérgezést. Egyébként csak akaraterővel, elszántsággal sikerül, ha tényleg abba akarod hagyni. Ha az segít, írj fel valami szöveget oda, ahol vagdosnád magad, ami visszatart tőle (gagyi példa a Stay Strong, de most ez jutott eszembe). Gondolj arra, hogy egy vágás helye talán örökre ott maradhat. Sportolj, hogy kifáradj, és ne legyél feszült, igyál nyugtató teákat (orbáncfű, macskagyökér tea). De mindenekelőtt a probléma gyökerét kell megkeresned és kiirtanod, ami miatt egyáltalán vagdosod magad.

Én is csináltam, és majdnem egy éve abbahagytam. Hülyén hangzik, de nekem kezdetben (és még most is) a tumblr nagyon sokat segített. Ha nem vagdoshatom magam, akkor csak depresszív képeket rebloggolok névtelenül. :) Sok sikert, hiszek benned!!

2014. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Beföttesgumi :) Nekem csak az segített. Mindig itt van a kezemen, de nem annyira észrevehetö. És egyfajta biztonságérzet tudni, hogy bárhol, bármikor itt van.
2014. márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A befőttesgumi mire jó.?:o
2014. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kezedre húzod, jó nagyot csap de nem marad nyoma.

Nem annyira hatásos mint a vagdosás, de megteszi. Leszokáshoz böven elég.

2014. márc. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ááááá.értem köszi.:))
2014. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!